R e k l a m a

Magazyn chłodniczy – Wymagania, rodzaje – Gdzie wynająć?

R e k l a m a

Magazyn chłodnia to pomieszczenie do przechowywania w niskiej temperaturze, poniżej 10°C/50°F, które służy do składowania odpowiednich produktów spożywczych przez dłuższy czas przed datą przydatności do spożycia, a także zmniejszają ryzyko zepsucia z powodu nadmiernego ciepła.

Magazyn chłodnia to pomieszczenie do przechowywania w niskiej temperaturze, poniżej 10°C/50°F, które służy do składowania odpowiednich produktów spożywczych przez dłuższy czas przed datą przydatności do spożycia, a także zmniejszają ryzyko zepsucia z powodu nadmiernego ciepła. Zadaniem chłodni jest zwykle wydłużenie okresu przydatności do spożycia artykułów spożywczych, ale pomaga też w zapewnieniu ochrony przed nadmiarem ciepła, które może przyspieszyć proces psucia się.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Polska to kraj o wielu różnych ekosystemach. Nie tylko mają różne krajobrazy, ale także mogą mieć różne rodzaje klimatu. Widać to w chłodniejszych rejonach, takich jak Warszawa, gdzie do magazynowania towarów na zimę potrzebne są budynki przemysłowe.

Polska jest gotowa do korzystania z najnowocześniejszej chłodni w Europie, a taka wkrótce powstanie w naszym kraju. Nowy magazyn chłodniczy będzie mógł pomieścić do 500 tys. ton owoców i warzyw. Ten nowy obiekt przyniesie korzyści nie tylko Polsce, ale także innym krajom, które graniczą z nimi, ponieważ będą w stanie bardzo szybko do niego dotrzeć ze względu na położenie tuż przy granicy Polski i Niemiec. Najlepsze w tym nowoczesnym systemie chłodniczym jest to, że ma być w 100% bez emisyjny, co pozwala ograniczyć ślad węglowy Polski i pomoże w wysiłkach na rzecz ochrony środowiska.

Rodzaje magazynów do wynajęcia

Hale magazynowe do wynajęcia są różnego typu, mają różne kształty i rozmiary. Oferują możliwości składowania różnego typu towarów w magazynach. Istnieje możliwość wynajęcia powierzchni magazynowej do przechowywania pojazdów, materiałów budowlanych lub innych produktów wielkogabarytowych.

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę w przypadku wynajęcia magazynu. Jednym z nich jest wielkość powierzchni magazynowej do pracy i składowania, lokalizacja magazynu i rodzaj produktów, które mają być składowane.

Niektóre magazyny oferują przestrzenie o kontrolowanym klimacie, co może być korzystne dla odpowiednich firm, bo pozwala przechowywać łatwo psujące się artykuły, takie jak żywność lub kwiaty, które wymagają określonej temperatury, aby zachować świeżość.

Jakie wymagania potrzebują magazyny chłodnie

Korzystanie z tego obiektów wzrosło w ostatnich latach wykładniczo ze względu na rosnące zapotrzebowanie na żywność. Ten wzrost doprowadził również do nowych warunków, przepisów i wytycznych, których należy przestrzegać przy ich projektowaniu i budowie ich działania. Chłodnie zaprojektowano ze wzmocnionymi ścianami, izolowanymi podłogami, podwójnymi drzwiami i szczelnymi uszczelkami, aby nie traciły zbyt dużo ciepła w ciągu dnia, gdy świeci słońce, lub w nocy, gdy na zewnątrz jest ciemno.

Typowe wymagania dla chłodni to:

  1. Stałe i niezawodne zasilanie potrzebne do chłodzenia i utrzymywania odpowiedniej temperatury.
  2. Mocne ściany i dach w magazynie chroniące przed warunkami atmosferycznymi.
  3. Magazyn chłodniczy z dobrą izolacją zapewniającą niskie straty energii.
  4. Wysokiej jakości filtry powietrza w celu zapewnienia czystego powietrza wewnątrz chłodni.
  5. Chcesz wynająć magazyn chłodniczy? Na stronie Axiimmo znajdziesz idealny magazyn chłodniczy dla Twojej firmy

Wymagania budowlane dla magazynów chłodniczych mogą się różnić w zależności od warunków klimatycznych, w których jest budowany. Jednak zazwyczaj wymaga się, aby miał izolowane ściany i sufity, aby ograniczyć przenikanie ciepła do magazynu poprzez przewodzenie lub promieniowanie.

Często są one budowane z izolowanym dachem, aby chronić przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym, które w niektórych klimatach może być bardzo intensywne. Wymaga się, aby drzwi w magazynie chłodniczym były dobrze uszczelnione, aby utrzymać chłodne powietrze wewnątrz magazynu, a jednocześnie wpuszczać tylko chłodne powietrze z zewnątrz w okresie zimowym.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx