R e k l a m a

NFZ: Nowy ośrodek w Wieluniu dla dzieci i młodzieży w kryzysie zdrowia psychicznego

R e k l a m a

Od 1 grudnia rozpoczęły pracę trzy nowe ośrodki środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej w województwie łódzkim. Jeden z nich znalazł się w Wieluniu.

Jak informuje Narodowy Fundusz Zdrowia, pomoc otrzymają tutaj dzieci, młodzież i ich rodziny w razie niepokojących objawów związanych z zaburzeniami zachowania oraz innymi problemami natury psychicznej. W ośrodkach pracują specjaliści, psychologowie, psychoterapeuci, terapeuci środowiskowi. Aby skorzystać ze wsparcia, nie jest wymagane skierowanie czy wcześniejsza wizyta u lekarza psychiatry.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Działalność ośrodka powinna być oparta na współpracy z rodziną pacjenta oraz jego środowiskiem szkolnym, dlatego też zalecany jest wybór placówki jak najbliżej miejsca zamieszkania. W ramach pomocy ośrodka możliwa jest np. wizyta, porada domowa czy środowiskowa – informuje Anna Leder z łódzkiego oddziału NFZ.

Jak zaznacza NFZ, nowy, wdrażany od roku, model psychiatrii dziecięcej polega przed wszystkim na przeniesieniu ciężaru opieki z lecznictwa szpitalnego na opiekę środowiskową. Osoby zgłaszające się do ośrodka mogą skorzystać m.in. z porady psychologicznej, psychoterapii indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej. Podstawą ich leczenia jest psychoterapia oraz praca w środowisku pacjenta, czyli w domu – w rodzinie oraz w szkole – w gronie rówieśniczym.

Nowe ośrodki w województwie łódzkim od 1 grudnia 2021 r.

  • Poradnia Psychologiczno-Terapeutyczna dla dzieci i młodzieży Joanna Wysogląd – Wolniak, Łask, ul. Warszawska 79, tel. 695 386 820
  • Poradnia Psychologiczno-Terapeutyczna dla dzieci i młodzieży Joanna Wysogląd – Wolniak, Wieluń, ul. Częstochowska 57, tel. 720 820 024
  • Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych “Wspólna Troska”, Balcerów 15C, tel. 501-664-258
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx