R e k l a m a

Powiat wieluński: Piesza potrącona na pasach trafiła do szpitala

R e k l a m a

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Pątnowie kierowca fiata potrącił 76-letnią mieszkankę powiatu wieluńskiego. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 grudnia br., około godziny 16:20 na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Pątnów w powiecie wieluńskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 60-letni mężczyzna kierujący fiatem punto potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 76-letnią kobietę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca fiata był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśniają wieluńscy policjanci – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

Stróże prawa podkreślają, że relacje pomiędzy kierowcami a pieszymi mają bardzo szczególną rolę. – Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków, wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety to piesi ponoszą największe skutki, w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans – przypomina Katarzyna Grela.

Wieluńscy mundurowi przypominają też, że każdy kierowca, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na „pasach” oraz wchodzącemu na nie. Oznacza to – jak podkreśla st. asp. Katarzyna Grela – że należy zwolnić i obserwować otoczenie.

– Z kolei pieszym przypominamy o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść. Kiedy zapada zmrok i poruszamy się pieszo stosujmy elementy odblaskowe. Zadbajmy o to, aby być lepiej widocznym dla kierujących – apeluje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
dawid
2 lat temu

[komentarz usunięty]

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx