R e k l a m a

Wieluń: Otwarto wystawę prac artystów dydaktyków z wrocławskiej ASP [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Prace artystów dydaktyków z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych można oglądać na Dworcu Kulturalnym Wieluń-Dąbrowa. Uroczysty wernisaż wystawy pod tytułem „BILANS” zorganizowano w piątek, 3 grudnia br.

Wszyscy autorzy prezentowanych prac są związani ze środowiskiem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a ściślej rzecz biorąc z Wydziałem Malarstwa. Na wystawie można obejrzeć prace 26 artystów dydaktyków, co jest związane z propozycją 26 różnorodnych postaw artystycznych, zawierających się w bogactwie koncepcji, formy, treści i wielorakości środków artystycznego wyrazu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Idąc za głosem intuicji człowieka osadzonego w pełni w realiach codzienności, a jednym okiem spoglądającego na wartości zdefiniowane w tej części dorobku kulturowego cywilizacji, który zawiera się w terminie „sztuka”, postanowiłem zachęcić grono znajomych artystów do udziału w wystawie – napisał w krótkim przemówieniu kurator wystawy, Jarosław Grulkowski z ASP we Wrocławiu. Ze względu na stan zdrowia nie mógł pojawić się na wernisażu osobiście, a jego przemówienie odczytała dyrektor WDK, Elżbieta Kalińska.

Jak napisał Jarosław Grulkowski, chociaż termin „BILANS” odnosi się do działań stricte ekonomicznych, jest hasłem wyjątkowo pojemnym i umożliwiającym swoiste przeniesienie na grunt sztuki i estetyki, otwierając tym samym przestrzeń do wielorakich działań, przemyśleń i skojarzeń. – Nie inaczej jest w przypadku zaprezentowanego zestawu prac, prezentowanych w pięknie odrestaurowanym wnętrzu Dworca Kulturalnego Wieluń Dąbrowa, osobliwej stacji na mapie kulturalnej Polski – dodał w swoim przemówieniu kurator wystawy. Podziękował też za okazane wsparcie i profesjonalizm zarówno Elżbiecie Kalińskiej, jak i pozostałym pracownikom WD zaangażowanym w przygotowanie wystawy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx