R e k l a m a

Wieluń: Uroczysta gala z okazji podsumowania patriotyczno – religijnego projektu [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Galę wręczenia nagród oraz wieczór z uroczystym koncertem pieśni patriotyczno – religijnych zorganizowano w wieluńskim muzeum. Uroczystość stanowiła podsumowanie projektu dotyczącego rotmistrza Witolda Pileckiego oraz prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Realizatorem projektu pod nazwą „Dwóch Niezłomnych, Witold Pilecki, Prymas Stefan Wyszyński. Dwa Oręża, jeden cel – wolna Polska” było stowarzyszenie Nadwarciańska Kraina. W ramach inicjatywy zorganizowano ciekawe wycieczki oraz konkursy dla dzieci i młodzieży. Realizacja projektu rozpoczęła się w październiku tego roku i od tego czasu w akcji wzięło udział ponad 100 uczestników ze szkół województwa łódzkiego. Podczas finałowej gali nagrodzono 53 laureatów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Istotą rzeczy było pokazanie młodzieży walki o patriotyzm, o naszą wolną, niepodległą Polskę. W ramach projektu zrobiliśmy szereg warsztatów, wycieczki tematyczne z rotmistrzem Pileckim i prymasem Wyszyńskim. Zorganizowaliśmy też konkursy plastyczne i dotyczące wiedzy – wyjaśnia w rozmowie z nami prezes stowarzyszenia Nadwarciańska Kraina, Krzysztof Konieczny.

Ten wyjątkowy wieczór w wieluńskim muzeum uświetnił koncert pieśni religijno – patriotycznych, przeplatany tekstami i wierszami o rotmistrzu Witoldzie Pileckim oraz prymasie Stefanie Wyszyńskim. Przed zebranymi gośćmi zaprezentowała się m.in. Tatiana Kopala, finalistka IV edycji The Voice Kids. Z kolei ks. Stefana Wyszyńskiego wspominała Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.

Ważnym punktem wydarzenia było też otwarcie wystawy „Królowa Polski o wielu obliczach”. Na ekspozycji jest prezentowanych 47 wizerunków Maryi, koronowanych przez prymasa Stefana Wyszyńskiego. Autorką prac jest Bożena Aleksy.

Cały projekt był współfinansowany ze środków samorządu województwa łódzkiego. Nie będzie zatem zaskoczenia w tym, że na gali zjawiła się m.in. przewodnicząca sejmiku Iwona Koperska oraz radni wojewódzcy – Andrzej Chowis i Edward Kiedos. Obszerną relację zdjęciową z gali można zobaczyć w galerii zamieszczonej na naszej stronie na Facebooku:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx