R e k l a m a

W jaki sposób zaciągnąć pożyczkę online?

R e k l a m a

Pożyczka to produkt finansowy, który oferują zarówno banki, jak i wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Jeszcze do niedawna potencjalny klient musiał udać się do siedziby pożyczkodawcy, aby móc pożyczyć środki finansowe. Dziś jednak pożyczkę można zaciągnąć bez wychodzenia z domu, poprzez kanały zdalne. Jak to zrobić?

Gdzie szukać ofert pożyczek online?

Na początek warto zastanowić się, gdzie w ogóle można szukać ofert pożyczek, które zaciąga się przez internet? Warto mieć świadomość, że tego rodzaju rozwiązanie oferują głównie wyspecjalizowane firmy pożyczkowe. Banki, choć teoretycznie również udzielają pożyczek przez internet, oferują je głównie stałym klientom, którzy posiadają u nich konto osobiste bądź lokatę. Nie muszą one bowiem weryfikować tożsamości pożyczkobiorcy, a to właśnie jest kluczowe w przypadku pożyczek online. Klienci banków, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z oferowanych przez instytucję produktów pożyczkowych, mogą wypełnić wniosek online, jednak finalnie będą musieli osobiście stawić się w oddziale. Tymczasem firmy pożyczkowe oferują możliwość załatwienia wszystkich formalności bez konieczności wychodzenia z domu. Propozycji pożyczek można szukać na stronach konkretnych firm, a także w porównywarkach internetowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak zaciągnąć pożyczkę online?

Aby uzyskać pożyczkę online, należy wypełnić wniosek, który znaleźć można na stronie wybranej firmy pożyczkowej. Podaje się w nim przede wszystkim dane osobowe oraz niektóre dane z dowodu osobistego, tak aby firma pożyczkowa mogła dokonać weryfikacji klienta w bazach dłużników. Nie trzeba natomiast dostarczać dodatkowych zaświadczeń, na przykład o dochodach, których wymagają banki. Klient często musi jednak oświadczyć, iż posiada stały dochód, a co za tym idzie, środki na spłatę pożyczki. Po wysłaniu wniosku, pożyczkobiorca będzie musiał przejść procedurę weryfikacyjną. Firma pożyczkowa musi się upewnić, że nie dochodzi do próby wyłudzenia pożyczki na czyjeś dane osobowe. W tym celu należy zalogować się do swojej bankowości internetowej (bądź skorzystać z dedykowanej aplikacji), a następnie wykonać przelew na symboliczną kwotę, która zwykle wynosi 1 zł. Po przejściu procedury weryfikacyjnej i sprawdzeniu klienta, firma  decyduje o wypłacie środków. Często można je otrzymać na konto już w kilka chwil po wypełnieniu wniosku.

Kto może starać się o pożyczkę?

Powszechnie mówi się, że pożyczka online jest dla każdego. Tymczasem nie do końca jest to prawdą, bowiem wiele firm pożyczkowych weryfikuje historię kredytową swoich potencjalnych klientów. Sprawdza więc bazy dłużników, takie jak na przykład BIK. O pożyczkę zwykle nie mogą starać się osoby, które w danym momencie znajdują się na czarnych listach dłużników. Zachodzi bowiem obawa, że nie będą one w stanie spłacić zobowiązania. Co więcej, aby ubiegać się o pożyczkę, trzeba mieć ukończone minimum 18 lat — niektóre firmy pożyczkowe nieco podnoszą wiek minimalny pożyczkobiorcy. Należy także posiadać ważny dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx