R e k l a m a

Zatrudnienie: Ponad 21 tys. umów o dzieło w województwie łódzkim

R e k l a m a

Od 1 stycznia do 30 września 2021 roku  w województwie łódzkim zawarto ponad 21 tys. umów o dzieło. W tym samym czasie w całym kraju zawarto ich 1,2 mln. Najwięcej takich umów było zawieranych w sierpniu i we wrześniu.

Od 1 stycznia 2021 roku, zgodnie z przepisami Tarczy Antykryzysowej, przedsiębiorcy muszą informować ZUS o umowach o dzieło. Zgromadzone informacje będą wykorzystywane do celów statystyczno-analitycznych, jak również do badania kierunków rozwoju przedsiębiorczości.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje Monika Kiełczyńska z ZUS, w województwie łódzkim zgłoszono do końca września dokładnie 21 260 umów o dzieło. Zgłoszenia były dokonane przez 2,7 tys. płatników składek, zaś umowy wykonało 13,6 tys. wykonawców. Najczęściej umowami o dzieło posiłkowały się firmy zajmujące się działalnością w zakresie architektury i inżynierii, badaniami i analizami technicznymi, działalnością organizacji członkowskich, edukacją oraz handlem detalicznym i hurtowym z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi.

Największą grupą wykonawców umów o dzieło były osoby w wieku od 30 do 39 lat, a wśród których więcej było mężczyzn niż kobiet. Umowy zawierano najczęściej na okres nie dłuższy niż 9 dni. Najwięcej płatników składek, którzy zgłaszali takie umowy, miało nie więcej niż dziewięcioro ubezpieczonych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx