R e k l a m a

Pobicie w centrum Wielunia. Poszkodowany w szpitalu z ciężkimi obrażeniami ciała

R e k l a m a

Do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała trafił mężczyzna pobity na jednym z parkingów w centrum Wielunia. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 28 lat, którzy mają mieć związek z tą sprawą. Jeden z zatrzymanych został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W sobotę, 4 grudnia br., po godzinie 9:00 do wieluńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów, że około godziny 2:30 w nocy jej mąż został pobity i przebywa w szpitalu. Do zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy Kopernika w Wieluniu. Stróże prawa natychmiast zajęli się tą sprawą i zaczęli zbierać potrzebne informacje. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, m.in. zabezpieczonego nagrania z monitoringu oraz relacji świadków, ustalono przebieg zdarzenia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Z zebranych informacji wynikało, że pokrzywdzony 35-latek, wraz ze znajomymi, w nocy z piątku na sobotę spotkał się towarzysko w jednym z lokali na terenie Wielunia. Przebywała tam również inna grupa młodych ludzi. W pewnym momencie pomiędzy nimi doszło do utarczki słownej – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Następnie wyszli z lokalu i tam na parkingu 35-latek został pobity. Pokrzywdzony został kilka razy uderzony pięściami w głowę przez dwóch agresywnych młodych ludzi. Pobity mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci w toku analizy zgromadzonych materiałów ustalili, że pobicia mężczyzny dokonali dwaj mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Stróże prawa jeszcze tego samego dnia zatrzymali obu mężczyzn w wieku 25 i 28 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

– Zostali już doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim – informuje Katarzyna Grela. Jak dodaje, ustalono też, że 28-latek działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Z kolei 25-latka objęto dozorem policyjnym.

– Za udział w bójce lub pobiciu, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 28-latek był już wcześniej karny za podobne przestępstwo, grozi mu podwyższony wymiar kary – dodaje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx