R e k l a m a

Pięć laptopów i tablet dla wieluńskiej biblioteki w ramach cyfrowego projektu

R e k l a m a

W piątek, 10 grudnia wieluńska biblioteka miejska dostała prezent „pod choinkę”: pięć laptopów i jeden tablet. Sprzęt pozyskano dzięki udziałowi MiGBP w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie sieradzkim”.

Celem projektu było rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, poprzez przeprowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć przy wsparciu trenerów online. Zajęcia w bibliotece okazały się ciekawą, pozalekcyjną formą spędzenia wolnego czasu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje placówka, dzięki zajęciom młodzież poszerzyła swoją wiedzę i kompetencje cyfrowe oraz odniosła korzyści wynikające z nowoczesnych technologii w różnych sferach życia. Podczas warsztatów omówiono kluczowe zagadnienia związane ze zdobywaniem, poszerzaniem, a także skutecznym komunikowaniem wiedzy dzięki zastosowaniu zasobów online. Uczestnicy zajęć poznali podstawowe platformy edukacyjne, narzędzia interaktywne, metody do nieformalnego uczenia się oraz zagadnienia z ekologii i bezpieczeństwa związanego ze sprzętem elektronicznym. Realizacja projektu przebiegała dwuetapowo:

  • Etap I. Szkolenie dla pracownika biblioteki (prowadzone przez trenera) 28 godzin, 1-3.03.2021 r.
  • Etap II. Zajęcia z dziećmi/młodzieżą (prowadzone przez pracownika biblioteki przy wsparciu trenera), 31 godzin lekcyjnych, 9-13.08.2021 r.

Koordynatorem projektu w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej była Maria Majchrowska, pracownik biblioteki. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx