R e k l a m a

Uwaga kierowcy – ślisko na drogach. Liczne kolizje w naszym regionie [AKTUALIZACJA]

R e k l a m a

Nasi czytelnicy informują dzisiaj o licznych kolizjach na drogach regionu. Szczególnie w godzinach porannych na nawierzchni w wielu miejscach tworzyła się tzw. szklanka. Najbardziej niebezpiecznie było w powiecie wieruszowskim.

Pełne ręce roboty mieli dziś policjanci w naszym regionie. Tylko w powiecie wieruszowskim odnotowali jeden wypadek i siedem kolizji drogowych. Przyczyną wszystkich zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Padający w poniedziałkowy poranek marznący deszcz sprawił, że na drogach powiatu wieruszowskiego powstały bardzo trudne warunki jazdy. Tylko w godzinach dopołudniowych policjanci wykonywali czynności na miejscu ośmiu zdarzeń drogowych – relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z wieruszowskiej policji.

Do zdarzenia, które zakwalifikowano jako wypadek drogowy, doszło o godzinie 8:50 na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Kuźnica Skakawska w gminie Wieruszów.

– Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierująca fordem fiesta 23–letnia mieszkanka powiatu kępińskiego, na skrzyżowaniu dróg, podczas skrętu w lewo, nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z pasa przeznaczonego do lewoskrętu i zderzyła się z prawidłowo jadącym w tym samym kierunku oplem meriva – relacjonuje Damian Pawlak. Jak dodaje, w następstwie zderzenia oba pojazdy uderzyły w skarpę przydrożnego rowu.

39–letnia kobieta, która kierowała oplem meriva oraz 15–letnia pasażerka auta zostały przetransportowane do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do pozostałych kolizji drogowych doszło w Wieruszowie, Nowym Ochędzynie, Klatce, na trasie S8, w Jutrkowie oraz w miejscowości Krzyż. W jednym ze zdarzeń w rejonie Nowego Ochędzyna wziął udział autobus PKS Wieluń. – Bezpośrednią przyczyną wszystkich tych zdarzeń było nie dostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu przez kierujących pojazdami – przekazuje asp. sztab. Damian Pawlak.

Niebezpiecznie było też w Wieluniu na ul. Wojska Polskiego, gdzie przed południem seat wpadł do rowu. Do tego zdarzenia nie wezwano policji, ale jak informują czytelnicy, tworzyły się w tym miejscu korki.

– Z uwagi na panującą aurę pogodową apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Opady śniegu, deszczu, zmienna temperatura, mokra i śliska nawierzchnia mogą powodować utrudniania dla kierujących – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

[artykuł zaktualizowany 13.12.2021, godz. 16:15]

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluniak69
2 lat temu

Ten autobus PKS Wieluń, który uległ kolizji w ogóle nie powinien wyjechać w trasę do powiatu Wieruszowskiego. Jest to autobus zakupiony i przeznaczony przeznaczony dla komunikacji miejskiej w Wieluniu.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx