R e k l a m a

Pogrzeb Grzegorza Jankowskiego w Rychłocicach. Żegnali go bliscy, policjanci i samorządowcy

R e k l a m a

15 grudnia w asyście Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbył się pogrzeb Grzegorza Jankowskiego, wieloletniego policjanta i radnego powiatowego. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej zmarłego żegnali rodzina i przyjaciele, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, a także przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych.

Zmarłego nagle radnego powiatowego oraz policjanta pożegnano podczas nabożeństwa żałobnego w kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Rychłocicach. Uroczystość odbyła się, zgodnie z policyjnym ceremoniałem, w asyście Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W pożegnalnej ceremonii wzięła udział pogrążona w bólu rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki z pracy, przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, a także służb mundurowych i innych instytucji. W uroczystości uczestniczyli również zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Jarosław Rybka oraz kierownictwo wieluńskiej komendy, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Wieluniu insp. Grzegorzem Liburą.

Szef wieluńskich policjantów zabrał głos podczas nabożeństwa żałobnego. Podkreślił zaangażowanie w służbę i pomoc drugiemu człowiekowi, z której słynął asp. sztab. Grzegorz Jankowski. Również proboszcz Piotr Siech oraz starosta wieluński Marek Kieler wspominali Grzegorza Jankowskiego jako człowieka z uśmiechem na twarzy, cechującego się wielką dobrocią i zaangażowaniem w sprawy innych ludzi.

Po zakończeniu nabożeństwa kondukt żałobny przeszedł na cmentarz w Rychłociach, by po raz ostatni oddać hołd zmarłemu. Tam, po salwie honorowej, koledzy i koleżanki Grzegorza oddali mu hołd sygnałami radiowozów. Na koniec insp. Jarosław Rybka wraz z insp. Grzegorzem Liburą złożyli kondolencje oraz przekazali rodzinie zmarłego mi.in. czapkę gabardynową.

Kim był Grzegorz Jankowski

Aspirant sztabowy Grzegorz Jankowski, pełniący również mandat radnego Rady Powiatu w Wieluniu, zmarł nagle 4 grudnia 2021 roku w sieradzkim szpitalu w wieku 50 lat. Służbę w Policji rozpoczął 25 lat temu i od samego początku był związany z wieluńską jednostką. Pracował najpierw w ówczesnym komisariacie w Konopnicy, później w Komisariacie Policji w Osjakowie. W trakcie swojej wieloletniej służby był m.in. dzielnicowym, a także detektywem w służbach kryminalnych. 1 października 2020 roku objął stanowisko dyżurnego w wieluńskiej komendzie.

Grzegorz Jankowski przez wiele lat był radnym powiatowym, ostatnio sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Wieluniu. Jak wspominają funkcjonariusze wieluńskiej policji, do swojej pracy podchodził zawsze z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem. W 2016 roku w uznaniu jego szczególnych zasług i osiągnięć służbowych został uhonorowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx