R e k l a m a

Nowa pracownia tomografii w wieluńskim szpitalu już otwarta [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

Nową pracownię tomografii komputerowej oddano do użytku w wieluńskim szpitalu. Nowoczesny tomograf o wartości około 2 milionów złotych przekazała placówce Agencja Rezerw Materiałowych.

19 tomografów komputerowych trafiło do szpitali w całej Polsce w ramach walki z pandemią COVID-19. Decyzję w tej sprawie podjął premier Mateusz Morawiecki. Jedno ze wspomnianych urządzeń trafiło do Wielunia. Nowoczesny sprzęt ma odciążyć tomograf dotychczas używany w wieluńskim szpitalu, zakupiony w 2014 roku ze środków starostwa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Urządzenie, wokół którego się dzisiaj gromadzimy, daje szansę i nadzieję na wyzdrowienie, a czasem nawet na uratowanie życia – mówił Marek Augustyn, dyrektor SP ZOZ w Wieluniu.

Jak wyjaśnił obecny na otwarciu poseł Paweł Rychlik, nowoczesny sprzęt nie trafiłby do wieluńskiej placówki, gdyby nie Tomasz Matynia, dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu. – Mimo, że na co dzień przebywa i pracuje w Warszawie, to serce i umysł ma tutaj, w Wieluniu, na ziemi wieluńskiej – mówił o nim poseł Rychlik.

Tomograf o wartości około 2 milionów złotych został przekazany szpitalowi przez Agencję Rezerw Materiałowych. Wcześniej trzeba było przygotować i wyremontować pomieszczenie, w którym znalazł się sprzęt, co kosztowało około 800 tysięcy złotych. Zobaczcie na naszych zdjęciach i zapisie transmisji na żywo, jak wyglądała uroczystość otwarcia nowej pracowni tomografii komputerowej w wieluńskim szpitalu.

Tomografia komputerowa jest zaliczana do tzw. badań obrazowych i stanowi jedną z podstawowych metod diagnostycznych. Tomograf wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do uzyskania przekrojów badanych narządów ludzkiego ciała.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,758fanówPolub nas
810obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx