R e k l a m a

Policjanci z komend w Wieluniu i Pajęcznie wyróżnieni przez marszałka województwa

R e k l a m a

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber nagrodził najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele policji z naszego regionu.

– Jestem zaszczycony, że mogę wam dziś pogratulować, ale i podziękować za to, co robicie dla nas, dla mieszkańców naszego województwa – mówił marszałek Grzegorz Schreiber. – Stajecie na co dzień w różnych sytuacjach, kiedy musicie wykazać się charakterem. Bo wasza służba to kwestia charakteru, autoświadomości, że to, co robicie, to wasze zadanie jako strażaka czy policjanta. Bo jesteście ludźmi, którzy ratują innych – dodał marszałek.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W siedmiu kategoriach konkursu dla policjantów wyróżnionych zostało 21 funkcjonariuszy. W kategorii „profesjonalny warsztat policyjny” wyróżnienie odebrał aspirant Damian Pęcherz z KPP w Wieluniu, który został nagrodzony za swoje szczególne zaangażowanie w służbę.

– Na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. w 2021 roku ustalił i zatrzymał podpalacza stodoły w miejscowości Poręby na terenie gminy Mokrsko. Jego działania przyczyniły się również do ustalenia i zatrzymania złodziei sklepowych oraz sprawcy włamania, który ukradł ciągnik rolniczy w miejscowości Kadłub – wymienia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Z kolei wyróżnienie w kategorii „ratowanie życia ludzkiego” otrzymał sierż. szt. Krzysztof Kutarba z KPP w Pajęcznie. Policjant uratował życie niedoszłemu samobójcy, który poważnie się okaleczył.

– Kiedyś podjęliście decyzję, że będziecie pomagać innym. Teraz każdego dnia, kiedy wychodzicie do służby, idziecie służyć drugiemu człowiekowi – mówił Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, gen. Sławomir Litwin. – Ja wiem, że kiedy zakładacie mundury, mieszkańcy województwa mogą spać spokojnie – dodał.

Była to już 21. edycja konkursu na najlepszego policjanta, a po raz dziewiąty wybrani zostali wyróżniający się strażacy zawodowcy i ochotnicy. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przyjechali najlepsi z najlepszych. By zostać nagrodzonym trzeba było przejść eliminacje powiatowe i nie tylko wykazać się wykonywaniem swoich zadań z dużym zaangażowaniem, ale również wyróżniać się m.in. ponadprzeciętną postawą w działalności społecznej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AlfaBravo
2 lat temu

Policja dostaje 14 pensje”mundurowke”, po to ze maja wygladac reprezentacyjnie. Nasz reprezentant wyglada jak by mundur ze smietnika wyciagnal. Nie mowiac juz o tym ze jest za krotki…

karas
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  AlfaBravo

Nasz reprezentant to jest drugi od lewej. Ja nie dostrzegam uchybień w jego wyglądzie

AlfaBravo
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  karas

Nie mierz wszystkich swoją miarą:)

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx