R e k l a m a

57 proc. mieszkańców województwa zaszczepionych. Wojewoda przedstawił sytuację epidemiczną

R e k l a m a

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim stabilizuje się, ale nadal jest poważna – tak wynika z wczorajszej konferencji prasowej wojewody Tobiasza Bocheńskiego.

– W ciągu ostatniego tygodnia liczba osób trafiających do szpitali z powodu COVID-19 w naszym regionie zmniejszyła się. Jednak stwierdzenie, że obecnie jesteśmy w szczycie czwartej fali lub tuż za nim w województwie łódzkim byłoby zbyt optymistyczne – podkreślił Tobiasz Bocheński.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wojewoda zaznaczył też, że województwo łódzkie jest dobrze przygotowane do zmagań z czwartą falą epidemii koronawirusa i że w zależności od rozwoju sytuacji będą podejmowane kolejne decyzje, zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

W województwie łódzkim wykonano łącznie 3 mln szczepień, co sprawia, że w pełni zaszczepionych jest 57 proc. mieszkańców naszego regionu oraz 64 proc. osób w wieku 12+. Wskaźnik zaszczepionych jest różny w poszczególnych grupach wiekowych. Przykładowo w grupie 12-19 lat zaszczepionych jest 34 proc. osób, z kolei w grupie 40-59 lat – 67 proc., a w grupie 70+ zaszczepiło się 82 proc. mieszkańców województwa. Od 13 grudnia, czyli od kiedy ruszył proces szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat, preparat przeciwko COVID-19 przyjęło ponad 5 tys. najmłodszych.

Wojewoda przekazał dziennikarzom, że na terenie województwa łódzkiego jest 12.875 łóżek szpitalnych, z czego 2.621 to łóżka dla chorych na COVID-19. W szpitalu tymczasowym w hali Expo w Łodzi przebywa obecnie 95 pacjentów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
WKS WIELUN
2 lat temu

Na szczęście 2 połowa społeczeństwa jest mądrzejsza i nieda sobą manipulować i wszczykiwac jakiegoś gowna

AlfaBravo
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  WKS WIELUN

Skoro ta druga polowa jest madrzejsza a ty jestes ich reprezentantem, to nachodzi mnie jednak pewna watpliwosc.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx