R e k l a m a

„Razem na Święta” – wieluńskie przedszkole zaangażowało się w akcję ministerstwa

R e k l a m a

Wśród wielu działań podjętych przez Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu w okresie przedświątecznym, szczególne miejsce zajęła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Celem inicjatywy było wzbudzanie wśród wychowanków empatii w stosunku do ludzi samotnych i starszych, a także rozwijanie więzi międzyludzkich, szczególnie w trudnym okresie trwania pandemii koronawirusa.

Działania podejmowane przez placówkę realizowane są także w ramach stworzonego w przedszkolu programu „Mały wolontariusz”, ponieważ ważne jest kształtowanie u przedszkolaków poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Główną formą pomocy, którą postanowiliśmy zainicjować, było zbieranie artykułów żywnościowych, chemicznych przeznaczonych na paczki dla podopiecznych Domu Dziecka im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Komornikach – informuje Danuta Frysiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu. Jak dodaje, kolejną formą pomocy, która cieszyła się dużą popularnością wśród przedszkolaków, było wykonywanie kartek świątecznych.

– W tym celu ułożyliśmy tekst życzeń w imieniu całej społeczności przedszkolnej, tak by każdy wychowanek miał możliwość złożyć świąteczne życzenia osobom starszym, samotnym i chorym. Uznaliśmy, że będzie to jedna z najbezpieczniejszych form kontaktu, biorąc pod uwagę obecną sytuację – przekazuje Danuta Frysiak. – Jesteśmy przekonani, że za sprawą świątecznych kartek, radosny uśmiech rozświetlił niejedno smutne oblicze, dając tym samym odrobinę nadziei i wiary w człowieczeństwo.

Z przeprowadzonych relacji wynika, że pomimo licznych obostrzeń, wychowankom placówki udało się wprowadzić radosną, świąteczną atmosferę w wielu domach. Akcja MEN „Razem na Święta” uświadomiła wszystkim, że można być razem, pomimo tego, że musimy być osobno. Wystarczy pamięć, życzliwe słowo i drobny gest, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka, który wie, że ktoś o nim pamięta.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia nikt nie będzie czuł się samotny – podsumowuje dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx