R e k l a m a

W Wigilię samochód uderzył w drzewo na DK 45 w pobliżu Opojowic [AKTUALIZACJA]

R e k l a m a

Samochód osobowy uderzył w drzewo na drodze krajowej nr 45 w pobliżu miejscowości Opojowice w gminie Czarnożyły. Kierowca auta zjechał na pobocze, by uniknąć zderzenia z innym samochodem.

[Artykuł zaktualizowany 27.12.2021 r.]

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Do zdarzenia doszło 24 grudnia po godzinie 17:00. Na miejscu interweniowała policja, pogotowie oraz cztery zastępy straży pożarnej – dwa z OSP Opojowice oraz po jednym z OSP Czarnożyły i OSP Raczyn.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-latek kierujący skodą zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, by uniknąć zderzenia z najprawdopodobniej fiatem scudo, którego kierowca wyjechał z drogi podporządkowanej.

– Kierowca wyjeżdżający z drogi podporządkowanej prowadzącej od miejscowości Opojowice nie zatrzymał się i odjechał. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obecnie policjanci z komisariatu w Białej ustalają i wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Jak informują druhowie z Opojowic, wielu strażaków tej jednostki zasiadało do kolacji wigilijnej, kiedy rozległ się dźwięk syreny alarmowej.

– Zgłoszenie brzmiało bardzo groźnie, dlatego bez zbędnej zwłoki z bram naszego garażu wyruszyły dwa pojazdy ratownicze. Po dojechaniu na miejsce dokonaliśmy zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzieliliśmy pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą następnie przekazaliśmy przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejscu prowadziliśmy działania wspólnie z jednostkami z Czarnożył i Raczyna. Po godzinie 20:30 nasz zastęp SLRt wrócił do koszar – relacjonują w mediach społecznościowych strażacy z OSP Opojowice.

Druhowie z Opojowic na koniec zwracają się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na panujące warunki atmosferyczne.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx