R e k l a m a

Łódzki Dom Kultury nagrał film o architekturze Wielunia. Jak wam się podoba?

R e k l a m a

W Internecie pojawił się film edukacyjny z Wieluniem w roli głównej, który oprócz zabytków miasta pokazuje również mniej popularne oblicza lokalnego dziedzictwa.

Filmowy przewodnik po Wieluniu ukazuje perełki architektoniczne zlokalizowane przy adresach: ul. Podwale, ul. Ewangelicka 6, ul. Reformacka 1, ul. Augustiańska 8a, plac Kazimierza Wielkiego 3, ul. Śląska 4 oraz plac Legionów 12. Materiał został zrealizowany w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury pn. „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Projekt jest skierowany do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, a także pasjonatów lokalnego dziedzictwa, którzy mają szansę na nowo poznać swoją okolicę. Ideą projektu jest, aby pokazać – oprócz zabytków o rozpoznanej wartości architektonicznej – również mniej popularne oblicza lokalnego dziedzictwa. Łódzki Dom Kultury chce zwrócić uwagę m.in. na małą architekturę i rzeźbę plenerową, opowiedzieć o realizacjach powojennych, o starych szyldach i liternictwie – w nawiązaniu od lokalnych uwarunkowań i specyfiki.

W ramach działań zostały opracowane scenariusze warsztatów z zakresu z edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania na stronie ŁDK https://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/dlaczego-ten-dom-tak-wyglada-/materialy/-r5518), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat. Materiały te zostały opracowane w wyniku kwerend terenowych.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych? – II edycja” jest Łódzki Dom Kultury. Wśród partnerów projektu znajdziemy m.in. Wieluński Dom Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx