R e k l a m a

Jak mieszkańcy Wielunia i regionu spędzą tegorocznego Sylwestra? Sprawdziliśmy!

R e k l a m a

Nie będzie w tym roku masowych imprez sylwestrowych w Wieluniu, Działoszynie czy Wieruszowie. Jak zatem mieszkańcy naszego regionu spędzą tę wyjątkową noc?

Ostatni raz wielunianie bawili się na miejskim sylwestrze w sali WDK oraz na placu Legionów dwa lata temu, gdy witano rok 2020. Odkąd pojawiła się pandemia, publicznych imprez próżno szukać zarówno w Wieluniu, jak i w pozostałych miastach naszego regionu. Tym razem nie będzie inaczej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W tym roku zdecydowaliśmy, że nie będziemy organizowali sylwestra w sali widowiskowej WDK. Taka decyzja podyktowana jest sytuacją pandemiczną – wyjaśnia Magdalena Wujec z Wieluńskiego Domu Kultury.

Miejskich imprez nie będzie nie tylko w Wieluniu. Wspólnych zabaw nie przewidziano również choćby w Działoszynie czy Wieruszowie. Nie oznacza to jednak, że dla mieszkańców nie ma żadnych alternatyw.

Jak spędzić Sylwestra w naszym regionie?

Imprezę sylwestrową pod chmurką zorganizuje Gminny Ośrodek Kultury w Galewicach. Zabawa przy zabytkowym pałacu w tamtejszym parku potrwa na pewno od godziny 22:00 do 1:00, a być może dłużej. Uczestnicy imprezy będą mogli liczyć na bezpłatny żurek, a także płatne grzane wino i napoje. Przygrywać będzie kapela biesiadna działająca przy GOK-u w Galewicach.

Mieszkańcy regionu mogą też skorzystać z płatnych imprez w prywatnych lokalach. Część z nich przygotowała dla imprezowiczów specjalne, noworoczne pokazy fajerwerków. Zgodnie z obecnymi restrykcjami, w sylwestrową noc w lokalach zamkniętych może bawić się maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem zaszczepionych.

Chętni mogą również wybrać się w sylwestrowy wieczór do wieluńskiego kina Syrena. Dla miłośników filmów przygotowano tam ciekawe tytuły oraz specjalną promocję – osoby chcące obejrzeć więcej niż jeden seans zapłacą za bilet 15 złotych. Więcej na ten temat w naszym artykule: Znamy repertuar kina Syrena w Wieluniu na Sylwestra i pierwsze dni stycznia 2022 roku.

Część osób zapewne zdecyduje się spędzić sylwestrowy wieczór przed telewizorem. Na koncerty na żywo zapraszają w tym roku TVP2 oraz Polsat. Imprezy nie będzie w TVN-ie, który w sylwestrową noc pokaże cztery filmy.

Sonda. Jak mieszkańcy regionu spędzą sylwestrowy wieczór?

Krótką sondę w kwestii tegorocznych sylwestrowych preferencji przeprowadziła strona Spotted: Wieluń na Facebooku. W ankiecie wzięło udział ponad 250 mieszkańców regionu, z których najwięcej (43 proc.) zadeklarowało, że Sylwestra spędzi na imprezie. Prawie 19 proc. internautów chce spędzić ten wieczór przed telewizorem, a niemal 12 proc. – w łóżku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx