R e k l a m a

OSP Dymek z dofinansowaniem dla druhów na kurs prawa jazdy kat. C

R e k l a m a

Ochotnicza Straż Pożarna w Dymku otrzymała dotację na kursy prawa jazdy kat. C dla strażaków. Dzięki temu w jednostce przybędzie trzech nowych kierowców wozu strażackiego.

Narodowy Instytut Wolności Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego to instytucja, która wychodzi naprzeciw potrzebom organizacji pozarządowych, na ogół tych słabszych, lokalnych, które dotychczas nie miały odpowiedniego wsparcia także ze strony państwa. To pierwsza w historii Polski agencja wykonawcza odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Służy organizacjom pozarządowym, kierując do nich programy wsparcia merytorycznego i finansowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jednym z projektów realizowanych przez tę instytucję jest PROO 5. Jest to program przeznaczony dla jednostek, które z powodów niezależnych od nich stanęły w obliczu sytuacji nagłej i kryzysowej, utrudniającej im dalsze funkcjonowanie.

Właśnie z tego projektu w 2021 r. skorzystała Ochotnicza Straż Pożarna w Dymku. Jednostka ta stanęła przed problemem niedoboru odpowiedniej ilości kierowców z prawem jazdy kat. C. Dzięki otrzymanej dotacji w kwocie 9000 zł trzech druhów mogło rozpocząć kurs na prawo jazdy, umożliwiający im kierowanie pojazdami ciężarowymi.

– Zwiększenie ilości kierowców to podniesienie sprawności bojowej OSP, co w wymierny sposób wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa okolicy oraz zmobilizuje do dalszego działania dla dobra wspólnego. Dotacja taka daje też doskonały przykład naszej młodzieży do czynnego działania i podstawy obywatelskiej – wskazują druhowie z OSP Dymek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx