R e k l a m a

Nie żyje 26-letni strażak, który ucierpiał podczas wypadku w Makowiskach

R e k l a m a

W bełchatowskim szpitalu zmarł 26-letni strażak-ochotnik, który został ciężko ranny 19 grudnia 2021 roku podczas wypadku w Makowiskach. Mężczyzna wraz z siostrą pomagał kobiecie, której samochód wpadł do rowu.

Kolejna tragiczna wiadomość dotarła do nas w związku z wypadkiem, do którego doszło 19 grudnia 2021 roku na drodze krajowej nr 42 w gminie Pajęczno. Auto 60-letniej kobiety wpadło tam do rowu, a kierująca poszła szukać pomocy do okolicznych mieszkańców. Kiedy wróciła na miejsce razem z trzema innymi osobami, w całą grupę wpadło auto kierowane przez 19-latkę. O tym wypadku informowaliśmy w naszym artykule: Samochód wjechał w grupę ludzi w powiecie pajęczańskim. Jedna osoba nie żyje.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

60-latka poniosła śmierć na miejscu, a pozostałe trzy osoby zabrano do szpitala. Teraz wpłynęła do nas informacja o tym, że 26-letni Piotr Krych, strażak z OSP Makowiska, który pospieszył 60-latce z pomocą, zmarł w szpitalu. Jego pogrzeb odbędzie się 6 stycznia 2022 roku o godz. 13:30.

Strażacy: To ogromna tragedia, której nie jesteśmy w stanie zrozumieć

Jak podkreślają druhowie z OSP Makowiska, strażakiem-ratownikiem jest się zawsze, nie tylko podczas alarmowego wyjazdu ze strażnicy. Tak było również tego tragicznego wieczora, kiedy Piotr Krych wraz ze swoją siostrą bezinteresownie pospieszył, by udzielić pomocy osobie po kolizji drogowej. Niestety nie zdążył pomóc, bo sam w ułamku sekundy został ciężko ranny. Strażacy z OSP Makowiska, jadąc do zdarzenia nie spodziewali się, że przyjdzie im ratować ich kolegę.

– Wyrażamy głęboki żal z powodu tragicznej śmierci naszego kolegi, przyjaciela i strażaka naszej jednostki Piotrka Krycha. To ogromna tragedia, której nie jesteśmy w stanie zrozumieć i z którą nigdy się nie pogodzimy – piszą strażacy z OSP Makowiska w mediach społecznościowych. – Ś.P. Piotrek był człowiekiem wesołym, zawsze uśmiechniętym, służącym swoją pomocą każdemu z nas. Był uparty i wytrwały, nie poddawał się nigdy, nie zakładał niepowodzenia. Zawsze mogliśmy na niego liczyć – dodają pogrążeni w smutku druhowie.

Piotr Krych był od młodości związany z OSP Makowiska

Piotr Krych był związany z Ochotniczą Strażą Pożarną w Makowiskach od wczesnych lat swojej młodości. W 2011 roku wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Następnie od 2014 roku po ukończeniu szkolenia dla strażaków – ratowników OSP brał czynny udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych na terenie powiatu pajęczańskiego. Podczas swojej 10-letniej społecznej służby reprezentował kilkakrotnie jednostkę OSP Makowiska podczas zawodów sportowo-pożarniczych, wchodząc w skład drużyny sportowej.


R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a