R e k l a m a

Mieszkaniec powiatu wieluńskiego padł ofiarą oszustów i stracił kilkadziesiąt tys. złotych

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci ostrzegają przed oszustwami związanymi z inwestowaniem na rynkach kryptowalut. Jeden z mieszkańców powiatu wieluńskiego stracił w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna padł ofiarą manipulacji ze strony oszusta, który podawał się za przedstawiciela firmy finansowej.

Do wieluńskiej komendy zgłosił się w ostatnim czasie mężczyzna, który poinformował policjantów, że w wyniku oszustwa stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Stróże prawa wyjaśniają krok po kroku, jaki był schemat działania przestępców.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, podający się za przedstawiciela firmy finansowej. W tracie rozmowy poinformował swojego rozmówcę, że na koncie prowadzonym na jego nazwisko znajdują się bitcoiny. Następnie zaoferował swoją pomoc przy wypłacie środków z kryptowalut na konto osobiste – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela. Jak dodaje, warunkiem koniecznym do uzyskania tych środków było posiadanie odpłatnej licencji, w uzyskaniu której dzwoniący mężczyzna zaoferował pomoc. Później pokrzywdzony był instruowany telefonicznie, na jakiej stronie internetowej ma się zalogować oraz został poproszony o zainstalowanie na swoim komputerze programu AnyDesk.

– W rzeczywistości to oprogramowanie umożliwiło oszustom dostęp do jego komputera i możliwość jego przejęcia. Po jego zainstalowaniu, kolejno proszony był o zalogowanie się na swoje konto bankowe i w jego imieniu został złożony wniosek do banku o udzielenie pożyczki – kontynuuje st. asp. Katarzyna Grela. – Pieniądze z udzielonej pożyczki, zgodnie z instrukcją, pokrzywdzony przelał na wskazane przez oszusta konto. W ten sposób pokrzywdzony stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dopiero po jakimś czasie, gdy doradca firmy przestał się z nim kontaktować, zorientował się że został oszukany. Niestety było już za późno.

Wieluńscy stróże prawa apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa w sieci. – Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku, oferowanym przez przestępców! Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy – podkreśla Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawiedliwa
2 lat temu

Niech pan poseł ry-chlik napisze czym jego brat z kochanka się zajmuje to jest coś więcej niż kryptowaluty

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx