R e k l a m a

Dwa groźne potrącenia pieszych w Wieluniu. Jeden z kierowców odjechał z miejsca zdarzenia

R e k l a m a

Do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych doszło w ostatnim czasie na terenie Wielunia. W jednym z nich poważnych obrażeń ciała doznał 64-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, a kierowca, który go potrącił, odjechał z miejsca zdarzenia.

Do pierwszego potrącenia doszło 5 stycznia 2022 roku o godzinie 23:45 w Wieluniu na ul. 18 Stycznia. Informowaliśmy już o tym zdarzeniu. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, kierowca peugeota potrącił przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych 55-letnią kobietę oraz 64-letniego mężczyznę. Piesi trafili do szpitala. Najbardziej ucierpiał mężczyzna, który doznał poważnych obrażeń ciała.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kierowca peugeota odjechał z miejsca zdarzenia i po około niespełna dwóch godzinach zgłosił się sam do wieluńskiej komendy. 27-latek został zatrzymany – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zgłoszenia się do jednostki policji był trzeźwy. 27-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy.

– Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Szczegółowe okoliczności tego wypadku są przedmiotem prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu śledztwa – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela.

Do drugiego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pieszego doszło 8 stycznia 2022 roku około godziny 16:40, również na ul. 18 Stycznia w Wieluniu. W tym przypadku, jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 26-latek kierujący fordem w rejonie skrzyżowania na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 79-latka.

– Na szczęście pieszy nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Obecnie wieluńscy mundurowi ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia – informuje Katarzyna Grela.

Wieluńscy policjanci przypominają, że okres zimowy to czas szybko zapadającego zmroku, a także opadów deszczu i śniegu, które znacznie ograniczają widoczność uczestników ruchu drogowego. Dlatego niezbędna jest wzmożona czujność i dokładna obserwacja sytuacji panującej na drodze.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx