R e k l a m a

1500 zł mandatu dla kierowcy, który przekroczył prędkość pomiędzy Wieluniem a Praszką

R e k l a m a

O tym, że pośpiech nie popłaca, wiadomo nie od dziś. W miniony weekend przekonał się o tym również 19-latek z województwa łódzkiego, jadący trasą z Wielunia do Praszki. Za przekroczenie prędkości o 59 km/h otrzymał 1500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych.

W piątkowe przedpołudnie, 7 stycznia br., policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolujący remontowany odcinek drogi krajowej nr 45 na trasie Wierzbie – Kowale namierzyli kierowcę volkswagena polo, który przekroczył obowiązujący tam limit prędkości.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kierowca na ograniczonej w miejscu prowadzonych robót drogowych „sześćdziesiątce” gnał z prędkością 119 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej tłumaczył niebezpieczną jazdę tym, że śpieszył się na pociąg – informuje asp. sztab. Stanisław Filak z oleskiej policji.

19-letni kierowca, mieszkaniec województwa łódzkiego, został ukarany zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku nowym taryfikatorem. Dostał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

– Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu – przypomina asp. sztab. Stanisław Filak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx