R e k l a m a

Dwie nastolatki chciały popełnić samobójstwo w Wieluniu. Policjanci zapobiegli tragedii

R e k l a m a

Dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat przyjechały do Wielunia, by tutaj popełnić samobójstwo. Szybkie działania wieluńskich policjantów doprowadziły do ich odnalezienia. Na szczęście nie doszło do tragedii, a zaginione nastolatki trafiły pod opiekę specjalistów.

We wtorek, 11 stycznia 2022 roku, po godzinie 20:00 do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na terenie Tarnowskich Gór zaginęły dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. Jak wynikało z przekazanych informacji, dwie nastolatki chciały odebrać sobie życie i mogły aktualnie przebywać na terenie Wielunia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dyżurny wieluńskiej jednostki natychmiast skierował na dworzec kolejowy kryminalnych oraz policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Tam, według wcześniej uzyskanych informacji, mogły przyjechać pociągiem zaginione dziewczyny – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Na miejscu stróże prawa ustalili, że na stacji w Wieluniu faktycznie wysiadły dwie nastolatki odpowiadające rysopisowi zaginionych. Policjanci zaczęli sprawdzać teren przystanku kolejowego oraz miasta w poszukiwaniu nastolatek.

– Dzięki skoordynowanym działaniom dyżurnego, policjantów służb kryminalnych oraz ogniwa patrolowo – interwencyjnego, po niespełna dwóch godzinach poszukiwań obie zaginione zostały odnalezione. Funkcjonariusze znaleźli je, jak szły ul. Fabryczną w Wieluniu – informuje Katarzyna Grela. Jak dodaje, dziewczyny źle się czuły, a z ich relacji wynikało, że wcześniej zażyły dużą ilość tabletek. Dzięki szybkim działaniom wieluńskich mundurowych na szczęście nie doszło do tragedii, a zaginione nastolatki trafiły szybko pod opiekę specjalistów.

– Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu – podkreśla Katarzyna Grela.

Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 121212
  • W sytuacji zagrożenia życia – numer alarmowy 112.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Gośc
2 lat temu

Bardzo dobrze że dziewczynom nic sie nie stało a Policja zareagowała w pore ! 🙂 brawo

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx