R e k l a m a

Gminy Wieluń i Czarnożyły z dotacjami w ramach konkursu grantowego „Cyfrowa Gmina”

R e k l a m a

Gminy Wieluń oraz Czarnożyły otrzymały dotacje w ramach rządowego projektu „Cyfrowa Gmina”. Samorządy mogą sfinansować z tych środków sprzęt komputerowy, oprogramowanie i szkolenia dla pracowników.

Symboliczne czeki z dofinansowaniami wręczył przedstawicielom miast i gmin z województwa łódzkiego marszałek Grzegorz Schreiber. Uroczystość zorganizowano we wtorek, 11 stycznia, w Starym Młynie w Zgierzu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Po fali pandemii wiemy już o wiele lepiej, jak ważna jest cyfryzacja urzędu. Żeby każdy miał możliwość załatwienia sprawy online, a lekcje podczas nauczania zdalnego miały wsparcie cyfrowe – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber. – To są zadania, na które gminy będą mogły te środki wykorzystać.

Gmina Wieluń otrzymała w ramach projektu dotację w kwocie 100 tys. złotych. Nieco więcej, bo 134 670 złotych wpłynie na konto Gminy Czarnożyły. Samorządy deklarują, że przeznaczą otrzymane środki na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, a także na szkolenia dla pracowników.

Jak ogłosił w Zgierzu Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM, trwa już trzeci nabór wniosków w ramach konkursu grantowego „Cyfrowa Gmina”. – Ten program to odpowiedź na zapotrzebowanie, które zgłaszały samorządy. Polacy są bardzo otwarci na cyfryzację, a większość chce załatwiać sprawy urzędowe online – powiedział wiceminister.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx