R e k l a m a

Trzy mandaty po 1500 złotych nałożyli w ostatnich dniach wieluńscy policjanci

R e k l a m a

Osoby, które nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, muszą liczyć się od 2022 roku z wyższymi mandatami. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni wieluńscy policjanci nałożyli na kierowców trzy mandaty po 1500 złotych.

Zgodnie z nową ustawą, wzrosły kwoty mandatów m.in. za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie oraz znaczne przekroczenie prędkości. Za wykroczenia, takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu czy wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, grozi teraz minimum 1500 złotych grzywny. Przekonało się się o tym w ostatnim czasie dwoje mieszkańców powiatu wieluńskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W środę, 12 stycznia 2022 roku, partol drogówki na ul. Warszawskiej w Wieluniu zatrzymał do kontroli peugeota, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście dla pieszych. Z kolei dzisiaj (14 stycznia) na ul. Spacerowej w Gaszynie mundurowi zatrzymali do kontroli kobietę kierującą hondą, która wyprzedzała na przejściu dla pieszych.

– W obu przypadkach, zarówno 75-latek kierujący peugeotem, jak i 42-latka kierująca hondą, za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości po 1500 złotych – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Na Młodzieżowej w Wieluniu 22-latka nie ustąpiła pierwszeństwa

Do niebezpiecznej sytuacji doszło również w czwartek, 13 stycznia, na ul. Młodzieżowej w Wieluniu. Jak ustalili stróże prawa, 22-latka kierująca mercedesem vito, holując na lince inny pojazd, wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie ustąpiła pierwszeństwa volkswagenowi, którym kierował 73-letni mężczyzna. W efekcie doszło do zderzenia się holowanego mercedesa z volkswagenem.

– Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. W trakcie kontroli okazało się, że oba mercedesy nie miały ważnej policji OC. W związku z tym o braku ubezpieczenia poinformowany zostanie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Z kolei 22-latka za popełnione wykroczenie ukarana została mandatem karnym w wysokości 1500 złotych – przekazuje Katarzyna Grela.

Policjanci przypominają, że wprowadzone w taryfikatorze zmiany mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Apelujemy zatem o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem – podsumowuje Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx