R e k l a m a

Wojewoda: Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest stabilna

R e k l a m a

Sytuacja epidemiczna w naszym regionie poprawia się. – Zarówno liczba zakażeń, jak i hospitalizacji w naszym województwie sukcesywnie spada – powiedział podczas konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Jak dodał, nie zmienia to jednak faktu, że wariant Omikron może tę sytuację w sposób nagły i znaczący pogorszyć w nadchodzących tygodniach. – Dlatego utrzymujemy dość znaczny bufor łózek covidowych w naszym regionie i będziemy cały czas z uwagą śledzić rozwój sytuacji – podkreślił Tobiasz Bocheński.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Obecnie w województwie jest 9 przypadków osób zakażonych wariantem Omikron. Żadna z nich nie chorowała ciężko i nie była hospitalizowana. Ogólnie spośród 12.875 łóżek szpitalnych w województwie łódzkim 2.583 są dedykowane chorym na COVID-19. Liczba hospitalizowanych osób zarażonych koronawirusem wynosiła na dzień 13 stycznia br. 1.387.

Jak zaznaczył łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer, sytuacja pandemiczna w szkołach po powrocie dzieci jest dobra i monitorowana na bieżąco. Na ten moment 23 spośród 2118 placówek działają w trybie hybrydowym.

W celu promowania szczepień przeciwko COVID-19 wojewoda przygotował specjalny konkurs dla szkół. Uczniowie będą mogli wykazać się swoimi talentami artystycznymi, przygotowując krótkie filmy, których celem będzie przekonanie społeczeństwa do szczepień.

Jak podaje Łódzki Urząd Wojewódzki, obecnie na oddziały covidowe trafiają głównie osoby niezaszczepione – statystki wskazują, że ok. 75 proc. osób, które ciężko przechodzą chorobę, nie skorzystało z możliwości szczepienia. Wojewoda zaapelował do mieszkańców o przyjmowanie szczepień, w tym przypominającej, trzeciej dawki szczepionki. Równie istotne jest stosowanie się do zasad: dystans, dezynfekcja, maseczki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx