R e k l a m a

Pożar poddasza w domu jednorodzinnym w Grębieniu. Ruszyła zbiórka dla poszkodowanych

R e k l a m a

Sześć zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru poddasza domu jednorodzinnego w miejscowości Grębień w gminie Pątnów. Teraz na rzecz poszkodowanej rodziny prowadzona jest zbiórka pieniędzy.

Informacja o pożarze wpłynęła do strażaków w piątek, 14 stycznia, o godzinie 18:07. W gaszeniu ognia wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej z JRG Wieluń oraz po jednym z jednostek OSP w Komornikach, Ożarowie i Pątnowie. Niestety ogień spowodował znaczne straty.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru poddasza i częściowo strychu – informuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak z wieluńskiej straży pożarnej. Jak dodaje, podczas działań rozebrano częściowo fragment ocieplenia poddasza i pokrycie dachu. Straty wyniosły około 100 tys. złotych, a przypuszczalną przyczyną pożaru było rozszczelnienie komina wskutek zapalenia sadzy. Działania strażaków trwały niemal trzy godziny.

Ruszyła zbiórka pieniędzy

W Internecie pojawiła się zbiórka pieniędzy na rzecz mieszkańców domu, w którym wybuchł pożar. Jak dowiadujemy się z opisu zbiórki, w pożarze ucierpiał dom rodzinny jednego ze strażaków OSP Grębień.

– Mimo szybkiej reakcji mieszkańców domu oraz straży pożarnej ogień rozprzestrzenił się na całym poddaszu, w tym również na pokoje, w których uszkodził instalację elektryczną, ściany, okna i rzeczy osobiste znajdujące się w pomieszczeniach – czytamy w opisie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Cel zbiórki to 20 tysięcy złotych. W chwili pisania tego artykułu (niedziela, 16 stycznia) na rzecz pogorzelców wpłacono już ponad 10 tys. zł. Zbiórkę można znaleźć tutaj: https://zrzutka.pl/nzbuyy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx