R e k l a m a

Kolejne wysokie mandaty od wieluńskich policjantów. Kierowcy zapłacą czterocyfrowe sumy

R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi nałożyli na niesfornych kierowców kolejne wysokie mandaty. Tym razem grzywny w kwocie 1500 i 1200 złotych przyjdzie zapłacić kierowcom, którzy wyprzedzali w niedozwolonych miejscach.

Funkcjonariusze wieluńskiej drogówki wystawili w ostatnim czasie kolejne wyższe mandaty kierowcom, którzy nie stosowali się do przepisów drogowych. Jeden z nich otrzymał 56-letni kierowca ciężarowego volvo.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Został on zatrzymany do kontroli drogowej w Dąbrowie na ul. Wrocławskiej, gdzie na przejściu dla pieszych wyprzedzał inną ciężarówkę. Mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 złotych – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Z kolei we wtorek, 18 stycznia br., w miejscowości Nowy Świat policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena transportera. 48-latek wyprzedzał na skrzyżowaniu ciąg pojazdów i nie zastosował się do znaku P-4 (linia podwójna ciągła). Tym razem skończyło się na mandacie w wysokości 1200 złotych.

Przypominamy, że od początku nowego roku obowiązują znacznie większe restrykcje dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Informowaliśmy o tym szerzej w artykule Wyższe mandaty od 1 stycznia 2022 roku. Nowy taryfikator opublikowany w Dzienniku Ustaw. – Wysokie kwoty na wystawianych przez policjantów mandatach mają dyscyplinować tych, którzy w największym stopniu przyczyniają się do zdarzeń drogowych, a co za tym idzie obniżają poziom bezpieczeństwa na drogach – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
gość
2 lat temu

Niefortunny tytuł, bo wynikać z niego może, że to policjanci dostali wysokie mandaty 🙂
A wystarczyło dodać “Kolejne wysokie mandaty nałożone przez wieluńskich policjantów.”

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx