R e k l a m a

Dlaczego broń gazowa jest popularna w airsoft?

R e k l a m a

Stanowi atrakcyjną alternatywę kultowego paintballa, gwarantuje spore dawki aktywności fizycznej i adrenaliny, pozwala doskonalić refleks i koncentrację. Airsoft jako sport, wykorzystuje repliki ASG i zdobywa kolejne rzesze fanów. Czym strzelać, żeby zyskać i utrzymać przewagę ogniową? Co decyduje o popularności broni gazowej i dlaczego właśnie ona okaże się dobrym wyborem? Sprawdzamy!

Jak działa broń gazowa?

Broń gazowa nieustannie plasuje się w czołówce broni ASG najchętniej wybieranej przez bardziej zaawansowanych i początkujących miłośników airsoftu. Decyduje o tym przede wszystkim prostota jej działania i komfort oddawania strzałów. W broni gazowej praca jest wykonywana przez zamknięty i sprężony gaz, uwalniany bezpośrednio po naciśnięciu spustu.  Gaz rozpędza kulkę, pozwalając na oddawanie strzałów w seriach automatycznych lub półautomatycznych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Rodzaje i ceny broni gazowej

Zakup broni gazowej nie musi nadwyrężać budżetu. W ofercie e-sklepu AFG Obrona możesz wybierać pomiędzy krótkimi „gaziakami”, będącymi autentycznym odzwierciedleniem broni palnej, a długimi karabinkami. Ceny pierwszych, wykorzystywanych najczęściej w charakterze broni bocznej zaczynają się od niespełna 200 złotych, drugich – od około 400 złotych.

Naboje do broni gazowej

Oddanie strzału wymaga wykorzystania CO2 i propanu (green gas). Naboje do broni gazowej z CO2 są tańsze i wygodniejsze w przenoszeniu, wykazują także większą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Gracze, którzy zdecydowali się na „gaziaki” na green gas zdecydowanie łatwiej napełnią magazynek (być może dlatego green gas jest bardziej popularny). Broń gazowa nie musi być kosztowna w eksploatacji. Amunicja w atrakcyjnych cenach jest dostępna również we wspominanym już e-sklepie AFG Obrona.

Broń gazowa – jakie zalety decydują o jej popularności?

Broń gazowa jest dedykowana wszystkim strzelcom. „Gaziaki” cieszą się uznaniem wśród bardziej zaawansowanych i początkujących graczy. Decydują o tym przede wszystkim prosta konstrukcja i łatwość oddawania strzału. Co jeszcze sprawia, że broń gazowa jest popularna w airsoft?

Korzystanie z repliki gazowej, nie wymaga każdorazowego przeładowywania broni. Co więcej, krótka broń gazowa, dzięki systemowi Blow Back stanowi doskonałą imitację broni palnej. Warto jednak pamiętać, że wykorzystanie tego systemu powoduje większe zużycie CO2 lub green gasu, w konsekwencji czego eksploatacja repliki staje się kosztowniejsza.

W pistolecie gazowym nie występuje odrzut broni po każdym wystrzale, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z broni gazowej graczom, którzy w airsoft stawiają pierwsze kroki. Pistolet gazowy doskonale sprawdza się w charakterze broni bocznej. Nieco inaczej będzie wykorzystywana wiatrówka na CO2. Ta sprawdzi się w precyzyjnym strzelaniu i podobnie jak broń krótka, pozwoli na oddawanie strzałów w seriach, obejmujących nawet do kilkudziesięciu wystrzałów jednocześnie. Po długą broń gazową powinni sięgnąć ci gracze, którzy liczą na szybkie i długie strzelanie.

Broń gazowa w Polsce – regulacje prawne

Pistolet ASG, ze względu na wykorzystany w konstrukcji napęd gazowy, potocznie jest nazywany pistoletem gazowym. Nieścisłość w nazewnictwie może budzić pewne wątpliwości co do legalności takiej broni. Tymczasem broń służąca oddawaniu strzałów plastikowymi kulkami, nie może być stosowana do samoobrony. Mając na uwadze powyższe, repliki ASG w myśl obowiązującej w Polsce ustawy o broni i amunicji z 21 maja 1999 roku nie są bronią palną i ich posiadanie nie wymaga uzyskania zezwolenia. Repliki gazowe w Polsce (repliki do ASG) może zatem posiadać każdy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx