R e k l a m a

Wieluńscy policjanci z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

R e k l a m a

Dzień Babci i Dzień Dziadka to najlepszy czas, by zadbać o bezpieczeństwo seniorów. Z takiego założenia wyszli wieluńscy policjanci, którzy spotykają się z seniorami i rozmawiają z nimi na tematy związane z zagrożeniami ze strony oszustów oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Zjawisko oszustw popełnianych na szkodę osób starszych stanowi nadal istotny problem. Pomimo wielu komunikatów ostrzegających o zagrożeniach, wciąż spotykamy się z sytuacjami, gdy właśnie seniorzy padają ofiarami przestępców.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W piątek, 21 stycznia 2022 roku, wieluńscy mundurowi przeprowadzili działania prewencyjne, podczas których przekazywali osobom starszym cenne porady związane z bezpieczeństwem. Funkcjonariusze rozdawali napotkanym seniorom ulotki  informacyjne, dotyczące zagrożeń związanych z oszustwami.

– Seniorzy narażeni są w szczególności na utratę posiadanych oszczędności w wyniku oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka” lub „na policjanta” czy „pracownika banku” – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Sposoby działania sprawców ulegają zmianom, jednak najczęściej sprowadzają się do nawiązania kontaktu z ofiarą przez podszywanie się pod członka rodziny, funkcjonariusza policji lub pracownika banku, czy innej instytucji – dodaje policjantka.

Przestępcy przedstawiają wówczas seniorom tzw. „legendę”, na przykład informację o wypadku z udziałem bliskiej osoby lub zagrożenie zdeponowanych pieniędzy. Następnie manipulują ofiarą w taki sposób, by nakłonić ją do przekazania znacznych kwot pieniędzy za pośrednictwem podstawionej osoby lub przelewu bankowego.

Stróże prawa podczas działań prewencyjnych rozmawiali z seniorami nie tylko o tym, jak nie dać się oszukać. Tematem rozmów było też bezpieczne poruszanie się po drodze. Policjanci wręczyli ponadto seniorom elementy odblaskowe, podkreślając, że odgrywają one dużą rolę w bezpieczeństwie na drodze.

Mundurowi w godzinach popołudniowych przeprowadzili również spotkanie z seniorami ze Skomlina. Edukowali osoby starsze na temat metod stosowanych przez przestępców w celu wyłudzania pieniędzy, mówili też, jak się ustrzec przed tego typu zagrożeniami. Oprócz tego poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta składamy najlepsze życzenia – dodaje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx