R e k l a m a

Stanowski rozmawiał z Okrasą. „Sprzedał pan honor tego miasta za 2 złote”

R e k l a m a

Dziennikarz Krzysztof Stanowski rozmawiał z burmistrzem Wielunia w sprawie planowanej gali MMA-VIP 4. Paweł Okrasa dostał propozycję – jeśli odwoła wynajem hali na kontrowersyjną galę, do Wielunia przyjedzie Marcin Możdżonek, Marcin Gortat i naukowiec Tomasz Rożek, a do tego Stanowski dorzuci 30 tys. złotych dla miasta. Burmistrz odrzucił tę ofertę.

Na początku rozmowy Paweł Okrasa symbolicznie przekazał Stanowskiemu w prezencie puchar. Jak uzasadnił, nagroda należy się dziennikarzowi za to, że zrobił Wieluniowi rozgłos. Zdaniem burmistrza szum w sprawie gali, który nakręcał również Stanowski, pomógł magistratowi w promowaniu oferty niskiego podatku od środków transportu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– A nie myślał pan o tym, żeby zatrudnić seryjnego gwałciciela? Wtedy wszyscy będą mówić o Wieluniu. A pan wtedy będzie mówił, że oprócz tego, że jest gwałciciel, to są też upusty dla jakichś tam firm – zripostował Krzysztof Stanowski.

30 tys. złotych, sportowcy i naukowiec w zamian za rezygnację z MMA-VIP 4

Dało się wyczuć, że z każdą minutą rozmowy atmosfera pomiędzy Stanowskim i Okrasą stawała się coraz gorętsza. Dziennikarz proponował burmistrzowi coraz to lepsze oferty w zamian za rezygnację z wynajęcia hali sportowej pod organizację kontrowersyjnej gali. Ostatnia z nich stanęła na przyjeździe do Wielunia sportowców Marcina Możdżonka i Marcina Gortata, a także naukowca Tomasza Rożka, który miałby przeprowadzić wykłady dla wieluńskich dzieci. Stanowski chciał do tego jeszcze dorzucić turniej e-sportowy oraz 30 tys. złotych do kasy miasta. Okrasa nie zgodził się na propozycję, mówiąc, że „umów należy dotrzymywać, nawet jeśli są niekorzystne”.

– Drodzy mieszkańcy, już wiadomo, co zostało postawione wyżej – czy wybitni sportowcy, czy wybitny przestępca. Jak widać, wybitny przestępca – skwitował Krzysztof Stanowski. Dziennikarz dodał też, że to są rzeczy, które dopadną burmistrza podczas wyborów. Okrasa odpowiedział, że – jak mówili starożytni – wszystko ma swój koniec i on nie jest do stołka burmistrza przyspawany.

Stanowski: „Sprzedał pan honor tego miasta za 2 złote”

Podczas wywiadu Okrasa przyznał, że umowa wynajmu hali opiewa na 10 tys. złotych, a wszelkie koszty związane z organizacją wydarzenia pokrywa najemca. Stanowski zaś stwierdził, że 10 tys. złotych to „śmieszna kwota”.

– Mógłbym teraz pójść do bankomatu i wypłacić panu więcej. Sprzedał pan za 2 złote honor tego miasta – zarzucił Okrasie. – Nie słucha pan wojewody, posłów, mediów, mieszkańców, a nawet uczniów miejscowego liceum, bo pan sobie ubzdurał, że to jest dobry sposób na promocję miasta. Jestem wstrząśnięty tym, co pan sobą reprezentuje – stwierdził dziennikarz. Okrasa odpowiedział, że jeśli Stanowski potrzebuje psychoterapeuty po tym wstrząsie, to on chętnie pokryje koszt wizyty z prywatnych pieniędzy.

„Burmistrz Wielunia zostanie legendą”

– Burmistrz Wielunia zostanie legendą. Zrobiłem jeden z najdziwniejszych, najbardziej absurdalnych wywiadów w życiu – napisał Krzysztof Stanowski na Twitterze po rozmowie z Pawłem Okrasą.

Obejrzyjcie całą rozmowę na filmie poniżej:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polska zachodnia
2 lat temu

Nie bójcie się mieszkańcy Wielunia…Nie znam się ale wydaje mi się że jest możliwe przez kogoś odwołać tego gościa ze stanowiska burmistrza… I myślę że jak ktoś wyżej to oglądał kto jest nad tym gościem to łapał się za głowę co on wygaduje… Brawo Stanowski…

ŁDŻ
2 lat temu

Wielunianie, wiecie co robić. Bierzcie taczki i pod urząd

MIESZKANIEC NIE WIELUNIA
2 lat temu

DRODZY MIESZKAŃCY WIELUNIA,. PAN KTÓRY RZĄDZI WASZYM MIASTEM JEST SKRAJNIE MAŁO BYSTRY CO RZUTUJE RÓWNIEŻ NA WAS JAKO MIESZKAŃCÓW KTÓRZY TO JEGO WYBRALI.

Magda
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  MIESZKANIEC NIE WIELUNIA

A co z tymi, którzy na niego nie głosowali mądralo ?

Wieluński Legionista
2 lat temu

Stano pojechałeś po tym wieśniaku pięknie szacuneczek

Andrzej
2 lat temu

Wolnościowiec który liczy się z tym że ludzie moga go wywalić, oby opamiętali się szybciej niż przy kolejnych wyborach i dali wyraz swojej dezaprobaty na takie popisy jednego aktora.
Ideowiec który zaczyna wywiad od żenujacej reklamy, trzęsacym sie głosem, opowiadajacy dyrdymały. Poczawszy od tego jak to nigdy teleturnieju w swoim życiu żadnego nie obejrzał, od razu przedstawił się jako żetelny rozmówca… niestety dalej było tylko gorzej.. kłamstwa i omijanie niewygodnych pytań cytatami które sobie wcześniej przygotował i musiał doczytać z karteczki.
Brawo Jasiu!

Ale jaja
2 lat temu

Sosnowiec odetchnął z ulgą, Wieluń strącił go z pole position najbardziej wyśmiewanego miasta. Chociaż tyle dobrego bo Sosnowiec na to nie zasługiwał a jak widać Wieluń bardzo tego chce i nie sprzeda za żadne pieniądze 😀 Miasto Najmana i Słowika.

Sadi
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Ale jaja

Żeby cie swędzą?

Robert
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Ale jaja

Sosnowiec (mieszkańcy) nie mają żadnego wpływu na śmierć “małej Madzi z Sosnowca” czy też sprawę “optyka z Sosnowca”. To po pierwsze. Po drugie. Czy Kierownik OSiR w Wieluniu miał pełną swobodę w podejmowaniu decyzji o wynajęciu hali na tę pseudo galę? Czy też otrzymał odgórne polecenie od tego “pożal się boże burmistrza”? Po trzecie. Czy gdyby pan burmistrz (małe litery w pisowni celowe) lub ktoś z kregu jego najbliższej rodziny/znajomych padł ofiarą zorganizowanej grupy przestepczej …., też nie miałby problemu z wynajęciem hali na zasadach komercyjnych? Czy człowiek, który dopiero w roku 1990 osiągnął pełnoletność, zdaje sobie sprawę jakie to były czasy dla przedsiębiorców i członków ich rodzin? Czy Państwa burmistrz obejrzał film :Dług” : Układ zamknięty” itp? Wniosek mój jest jeden. Szanowny Panie / Pani Przewodniczący Rady Miejskiej, Szanowni Radni, Szanowni Mieszkańcy. Zróbcie ztym porządek. Referndum w wiadomej sprawie. Niech Wieluń będzie kojarzony tylko i wyłącznie z kart historii z 1939 roku i nie tylko, niż z nowożytnych czasów, gdzie pato gala i pato boss, usiłują zbić pato kapitał. Pozdrawiam z Sosnowca.

WKS WIELUN
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Robert

Trafione w punkt pozdro Sosnowiec

Magda
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Ale jaja

Weź się ogarnij albo jeszcze lepiej podrap po tym co masz w nicku

Kah
2 lat temu

Burmistrz gupi leb

James Bond
2 lat temu

Wszystkim mieszkańcom Wielunia, którym zależy na dobrym imieniu Waszego miasta, przypominam, że jest możliwość odwołania tego gościa ze stołka burmistrza. Jest wolnościowcem, na bank to zrozumie 😉

Polska zachodnia
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  James Bond

Też tak myślę…

Ramoon
2 lat temu

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o jedno. Ciekawe ile Najman czy słowik zapłacili pod stołem. Gdyby Stanowski przebił tą ofertę ale też pod stołem to pewnie Pawełek by się opamiętał

Krzysiek
2 lat temu

Gówniany portal.

Mieszkaniec
2 lat temu

Burmistrz do odwołania!!!

Karollo
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Mieszkaniec

Wstyd !!!! Ludzie czy nie ma wśród was normalnego kandydata na burmistrza ? Kogo wybraliście? zdejmijcie klapki z oczu !!! Cała Polska się z was śmieje ,I nie tylko 🤣🤣🤣

ssssss
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Karollo

I złodzieje.

Magda
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Karollo

A śmiechom nie było końca !

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
20
0
Podziel się swoją opiniąx