R e k l a m a

Gala MMA-VIP 4. Rada Miejska w Wieluniu jednogłośnie przeciwko wynajęciu hali

R e k l a m a

Od tematu kontrowersyjnej gali MMA-VIP 4 w Wieluniu rozpoczęły się obrady czwartkowej sesji rady miejskiej. Podczas sesji 27 stycznia radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, w której wnioskują do burmistrza o zerwanie umowy na wynajem hali pod organizację wydarzenia.

Decyzja burmistrza Pawła Okrasy o wynajęciu hali na wydarzenie, którego twarzą ma być Andrzej Z., pseudonim „Słowik”, była przedmiotem mniej lub bardziej dosadnej krytyki ze strony radnych wszystkich ugrupowań. O „opamiętanie się” apelował do Okrasy radny Robert Kaja, a wtórowali mu m.in. Wojciech Psuja oraz Anna Dziuba-Marzec.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kaja przypomniał też burmistrzowi treść ślubowania, które składał obejmując urząd: „Uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”. – Moja dobra rada jest taka. Niech pan nie występuje na YouTube, nie udziela wywiadów. Niech pan trochę odpocznie. Niech pan nabierze trochę dystansu do siebie i posłucha kogoś mądrego, żeby panu wskazał, jakie błędy pan robi – dodał Robert Kaja.

Nawet broniący zazwyczaj włodarza gminy członkowie „Łączy nas Wieluń” tym razem nie poparli decyzji Pawła Okrasy. Radny Jarosław Rozmarynowski przestrzegał jednak przed personalnymi atakami na burmistrza, przypominając, że oprócz tej feralnej decyzji Okrasa zrobił też dla miasta wiele dobrego.

Burmistrz: „Umów należy przestrzegać”

Pytany przez radnych o całe zamieszanie burmistrz nie ugiął się – Staję na stanowisku, jakie wyrażałem wczoraj, ze względu na to, że umów należy przestrzegać – mówił Okrasa. Podkreślał, że „na działalność, która jest działalnością legalną, w Polsce zarejestrowaną, możemy każdemu taką halę wynająć na warunkach komercyjnych”. Jak dodał, jego zdaniem sprawa została rozdmuchana w mediach i Internecie, a gdyby samorządowcy mieli podejmować decyzje na podstawie tego, co mówią youtuberzy, to samorząd należałoby rozwiązać.

Ostatecznie radni zagłosowali za uchwałą, w której wyrażają sprzeciw wobec organizacji gali i wnioskują do burmistrza o rozwiązanie umowy na wynajem hali. Okrasa jednak wcale nie musi ich słuchać. Jak zaznaczył poproszony o opinię radca prawny, uchwała rady w tej sprawie może mieć wyłącznie charakter intencyjny, czyli nie wywiera żadnych skutków prawnych. Innymi słowy radni nie mają narzędzi do tego, by zmusić burmistrza do wypowiedzenia umowy. Mogą jedynie do niego o to apelować, co zresztą jednogłośnie zrobili, ale burmistrz nie jest zobligowany do uwzględnienia wniosku radnych.

Ile miasto ma zarobić na wynajęciu hali?

Osobną kwestią jest temat umowy zawartej ze spółką MMA-VIP. A raczej umów, bo jak ujawniła radna Anna Dziuba-Marzec, z przesłanych radnym dokumentów wynika, że umowy są dwie. Pierwsza z nich – jak mówiła Dziuba-Marzec – została zawarta 20 stycznia br. i opiewa na kwotę 5 tys. złotych netto za wynajem hali. Drugą z umów zawarto 25 stycznia br., opiewa ona na 4,8 tys. złotych netto i obejmuje wynajem, montaż oraz demontaż trybun.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jaak
2 lat temu

Art. 135 kodeksu wykroczeń niech sobie poczytają radni barany

Gumiś 83
2 lat temu

Wziął burmistrz łapówek i teraz głupia sytuacja bo może już pieniążków nie ma

Za granica tez znaja juz burmistrza
2 lat temu

Biedny kretyn, jakac sie az zaczal. Cale szczescie, ze mial marynarke bo pod pachami na koszuli byly juz dwa mokre placki. Po co sie pchal glupek pod kamere tylko zrobil z siebie idiote na cala polske, w imie czego? Najmana i bandyty Slowika?

Zjazd
2 lat temu

Jeżeli burmistrz z tej decyzji się nie wycofa nie będzie innego wyjścia jak przeprowadzenie referendum od odwołanie go z tego stanowiska…..i Okrasa bądź pewny że to zrobimy.

WKS WIELUN
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Zjazd

Całym sercem popieram referendum i wypad

Ukłony
2 lat temu

Brawo !!! Panie i Panowie Radni Wielunia ….można różnić się we wielu kwestiach ale na takie patologiczne wydarzenia nie można pozwalać …pełen szacunek za taką zgodność.

stefan
2 lat temu

Niecałe 10tyś pln to jest jakis żart. kto ustala te stawki?

Wieluński Legionista
2 lat temu

To teraz matolowi pozostaje się spakować i może się nawet do najmana wprowadzić byle daleko od tego miasta Okrasa cała Polska z ciebie się śmieje nieudaczniku

Magda
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wieluński Legionista

Na wszelki wypadek powinien cały czas chodzić z tragarzami ;D

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
9
0
Podziel się swoją opiniąx