R e k l a m a

Wieluń: Potrącenie na oznakowanym przejściu. Pieszy trafił do szpitala

R e k l a m a

42-latek trafił do szpitala po tym, jak na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił go samochód osobowy. Do zdarzenia doszło na ul. Sieradzkiej w Wieluniu.

Jak informuje policja, potrącenie miało miejsce 28 stycznia 2022 roku około godziny 7:25 na ul. Sieradzkiej w Wieluniu, przy skrzyżowaniu z ul. Mokrą. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 59-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego kierujący hyundaiem potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 42-latka.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pieszy z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierowca, jak i pieszy byli trzeźwi. Obecnie szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają wieluńscy śledczy – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Stróże prawa ponownie zwracają się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. – Pamiętajmy, że piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego – przypomina Katarzyna Grela.

Policjanci podkreślają, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz wchodzącemu na nie. Pieszy natomiast powinien pamiętać, że korzystanie z wyznaczonego przejścia nie zwalnia go z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx