R e k l a m a

Faktoring 5 faktów, które warto o nim wiedzieć

R e k l a m a

Sytuacja gospodarcza Polski oraz globalne zawirowania na zagranicznych rynkach nie napawają optymistycznie i często sprawiają, że przedsiębiorcy tracą nadzieję na lepsze jutro. W tym tekście opowiemy Ci o faktoringu, który drastycznie zmieni Twoją codzienną działalność i sprawi, że firma, którą prowadzisz, będzie mogła pochwalić się dużą stabilnością finansową.

W czym tkwi problem?

Trudna sytuacja polskich przedsiębiorców jest spowodowana przede wszystkim nieregularnymi przepływami przez konto. Wynika to z wydłużonych terminów płatności, o które proszą kontrahenci, a na które nie bardzo można się nie zgodzić. Większość firm bowiem postrzega podwykonawców oferujących długie terminy płatności jako bardziej elastyczne oraz lepsze w codziennej współpracy. Niestety jednak każdy medal na dwie strony. W momencie, gdy kontrahent cieszy się z dłuższego terminu płatności, jego podwykonawca zmaga się z brakiem gotówki na bieżącą działalność. Zatory płatnicze mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do bankructwa, czego na pewno nie chcesz dla swojego przedsiębiorstwa. Na rynku funkcjonuje jednak usługa zwana faktoringiem, która pomoże Ci przetrwać trudne czasy i sprawi, że na nowo będziesz mógł cieszyć się prowadzoną przez siebie działalność.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Poznaj 5 faktów o faktoringu

  1. Faktoring polega na odsprzedaży należności

Podstawowym faktem, o którym warto wiedzieć przed podpisaniem umowy faktoringowej, jest to, że usługa polega na sprzedaniu na rzecz faktora należności wynikających z wystawionych faktur. W praktyce działa to tak, że wystawiasz fakturę z wydłużonym terminem płatności i przesyłasz ją do instytucji finansowej w celu analizy. Po niedługim czasie otrzymujesz ofertę odprzedaży i cała maszyna faktoringowa rusza. Kluczem w faktoringu jest to, by dokumenty zawierały wydłużony termin płatności mieszczący się w przedziale od 7 do 90 dni. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty zapoznaj się z regulaminem.

  • Faktoring oszczędza czas

Tradycyjny kredyt bankowy to w pewnych sytuacjach droga przez mękę. Wiele formalności, dokumentów, umów oraz analiz poprzedzają ostateczną decyzję banku. Zanim pieniądze trafią na konto przedsiębiorcy, mija dużo czasu, którego zazwyczaj nie ma, gdy mówimy o problemach finansowych. W przypadku faktoringu sytuacja wygląda zgoła inaczej. Analiza jest krótka i nie wymaga dostarczania dodatkowych dokumentów. Wystarczą tylko podstawowe informacje o przedsiębiorstwie, by móc skorzystać z faktoringu i cieszyć się środkami na rozwój oraz bieżącą działalność.

  • Obsługa faktoringu przebiega online

Jeśli zdecydujesz się na nowoczesny faktoring, możesz liczyć na pełną obsługę online. Co to oznacza? Otóż zapomnij o papierowych fakturach przesyłanych pocztą lub zawożonych osobiście do biura firmy faktoringowej. Teraz wystarczy tylko zdjęcie lub skan dokumentu, by móc dokonać analizy i na jej podstawie wypłacić Ci umówioną kwotę. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz mógł bardziej skupić się na tym, co najważniejsze, czyli rozwijaniu firmy.

  • Pieniądze tego samego dnia

Wielu przedsiębiorców przed podjęciem współpracy z firmą faktoringową martwi się o to, jak szybko środki za sprzedaną fakturę pojawią się na ich koncie. Tego typu obawy są jednak całkowicie bezpodstawne ze względu na to, że w większości przypadków pieniądze są księgowane na koncie przedsiębiorców tego samego dnia, w którym dostarczą do firmy faktoringowej dokumenty. Przepływ gotówki jest więc ekspresowy, a wszelkiego rodzaju zatory zdarzają się niezwykle rzadko i najczęściej nie wynikają z działań instytucji finansowej świadczącej usługę finansowania faktur.

  • Proste zasady

Faktoring ma bardzo jasne i przejrzyste zasady. W umowach nie ma miejsca na zapisy drobnym druczkiem oraz dodatkowe koszty, które utaja się przed klientem. Ogromnym atutem usługi jest jej nieskomplikowanie. Dzięki temu nie musisz martwić się, że zostaniesz obciążony ukrytymi kosztami lub nieprecyzyjnymi ustaleniami.

Zbuduj silną markę z solidnymi podstawami

Jak widzisz, faktoring to bardzo dobre rozwiązanie finansowe dla firm, które zmagają się z problemami z wydłużonymi terminami płatności. Oczywiście, żeby faktoring się opłacał, potrzebne są faktury za wykonane usługi oraz sprzedaż. Dzięki tej usłudze będziesz mógł jednak skupić się wyłącznie na swojej działalności, a sprawy finansowe oraz windykacyjne zostawić profesjonalistom. Co ważne w przypadku finansowania faktur nie ma znaczenia, czy prowadzisz dużą firmę, czy jednoosobową działalność gospodarczą. Usługa jest dostępna dla każdego, a warunki skorzystania z faktoringu niezbyt wymagające.

Podaruj więc sobie spokój oraz przestrzeń na rozwój i skorzystaj już dzisiaj z faktoringu. Niech Twoja firma zbuduje stabilną pozycję na rynku i cieszy się popularnością wśród kontrahentów. To prostsze niż myślisz. Wybierz tylko odpowiednie instrumenty finansowe. Tutaj więcej o mikrofaktoringu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx