R e k l a m a

Oferty pracy w Wieluniu i regionie. W jakich zawodach można znaleźć zatrudnienie?

R e k l a m a

Kryzys na rynku pracy wydaje się być już dawno za nami. W całej Polsce firmy obecnie zwiększają zatrudnienie, poszukując pracowników różnych szczebli. Spora część pracodawców narzeka wręcz na brak rąk do pracy. Jak na tym tle prezentuje się rynek zatrudnienia w Wieluniu i regionie? Sprawdzamy.

Przez długie lata nasz kraj borykał się z problemem dużego bezrobocia. Ostatnio wskaźnik ten regularnie się obniżał, za wyjątkiem 2020 roku, kiedy strach zajrzał w oczy pracowników. Wtedy to w wyniku pandemii, lockdownów i globalnego spadku popytu wiele firm musiało zwalniać ludzi, by przetrwać. Teraz, dla odmiany, coraz więcej branż dotyka odwrotny problem – braku rąk do pracy. Choć polska gospodarka bardzo szybko rozwija się po pandemii, to napotyka na liczne problemy, na czele z niewystarczającą liczbą wykwalifikowanych pracowników.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Praca w Wieluniu i regionie

Internauci po wpisaniu zaledwie dwóch słów: praca Wieluń mogą znaleźć w popularnych serwisach ogłoszeniowych kilkaset wpisów z ofertami zatrudnienia na terenie Wielunia i najbliższych okolic. Duża część ofert dotyczy pracy fizycznej. Na dzień przygotowywania tego artykułu poszukiwani są m.in. pracownicy budowlani, monterzy różnego rodzaju instalacji czy elektrycy. Wynagrodzenia w tych zawodach wahają się zwykle od 3.000 do 5.000 złotych brutto. Jak zwykle, w naszym regionie nie brakuje też pracy dla kierowców ciężarówek. Mogą oni liczyć na wysokie wynagrodzenie w przedziale 8.000 – 9.000 złotych brutto, ale muszą liczyć się z tym, że większość tygodnia spędzą w trasie, z dala od domu.

Sporo ofert, na które natrafiliśmy, dotyczy pracy w sklepach czy na liniach produkcyjnych. W tym przypadku pracownicy mogą zazwyczaj liczyć na zarobki niewiele przewyższające minimalną pensję, ale za to praca najczęściej nie wymaga posiadania specjalistycznych kwalifikacji. Poszukiwane są też osoby, które chciałyby znaleźć swoje miejsce w pracy biurowej oraz jako doradca klienta w placówkach bankowych czy ubezpieczeniowych. Również w tym przypadku proponowane wynagrodzenia najczęściej nie przekraczają 3.500 złotych brutto.

Oferty pracy można znaleźć też w PUP-ie

Nie mogliśmy nie zajrzeć również do ofert Powiatowego Urzędu Pracy w Wieluniu. Na stronie internetowej „pośredniaka” znaleźliśmy ich stosunkowo niewiele – zaledwie siedem propozycji, dotyczących w sumie dziesięciu wolnych miejsc pracy. Zdecydowana większość odnosi się do pracy fizycznej – poszukiwani są pracownicy budowlani, pracownik zakładu stolarskiego, elektryk czy monter instalacji. Tylko jedna oferta tyczy się pracy biurowej, chodzi w tym przypadku o pomoc księgowej.

Warto jednak pamiętać, że PUP-y, poza pośrednictwem pracy, prowadzą też szereg innych działań. W wieluńskim urzędzie trwa obecnie nabór wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W naborze mogą wziąć udział pracodawcy posiadających siedzibę na terenie powiatu wieluńskiego lub prowadzący tutaj swoją działalność.

Co roku niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się też nabory wniosków na dofinansowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej. W 2022 roku taki nabór w wieluńskim urzędzie pracy jeszcze nie ruszył, ale, jak słyszymy, to tylko kwestia czasu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
AlfaOne
2 lat temu

No to ciekawe wymagrodzenia, nic dziwnego ze brakuje im rak do pracy… banda zlodzieji

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx