R e k l a m a

„Raj podatkowy” w Wieluniu. Samorządowcy z regionu przeciwni działaniom Okrasy

R e k l a m a

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa reklamuje ostatnio Gminę Wieluń jako „raj podatkowy dla firm transportowych”. Nie podoba się to innym samorządowcom z regionu, którzy obawiają się utraty wpływów z podatków.

Odcinek „Kanału Sportowego”, w którym Paweł Okrasa udzielił wywiadu Krzysztofowi Stanowskiemu, był w ostatnich dniach jednym z najchętniej oglądanych polskich filmów na YouTube. Podczas wywiadu w centralnym punkcie kadru widzowie mogą oglądać planszę z reklamą „raju podatkowego dla firm transportowych” w Wieluniu. „Przenieś swoje pojazdy do Gminy Wieluń, a najniższe stawki podatku od środków transportu pozwolą Ci zaoszczędzić” – głosi komunikat na planszy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Takie działanie burmistrza Wielunia wzbudziło sprzeciw u innych samorządowców z regionu, którzy spotkali się w tej sprawie w Sokolnikach. Samorządowcy przygotowali oficjalne pismo w tej sprawie do burmistrza i wieluńskich radnych miejskich. Wskazują w nim, że Paweł Okrasa może zachęcać przedsiębiorców do płacenia podatków od środków transportu w Wieluniu, mimo że faktyczne siedziby przedsiębiorstw znajdują na terenie innych samorządów.

– Takie działania prowadzą do „patologii” i powodują, że podatki wpływają na konto miasta, gdzie w rzeczywistości przedsiębiorcy nie prowadzą działalności i nie posiadają bazy dla swoich pojazdów – czytamy w oficjalnym wezwaniu, skierowanym do burmistrza Wielunia. W tym samym dokumencie wskazano też, że „podatki od środków transportowych dla małych samorządów stanowią ważny udział w dochodach budżetu i pozwalają na utrzymanie i obsługę infrastruktury drogowej”.

– Wydaje mi się, że samorząd to nie jest bank czy spółka, która konkuruje pomiędzy sobą. Samorządowcy powinni się wspierać i te podatki też powinny być na podobnym poziomie – wskazywał podczas spotkania z innymi samorządowcami burmistrz Działoszyna, Rafał Drab.

Jak słyszymy, samorządowcy interweniowali już w tej sprawie m.in. u posła ziemi wieluńskiej, Pawła Rychlika. Problem ma zostać zasygnalizowany również Ministerstwu Finansów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
2 lat temu

Pan Posel Pawel Piotr Rychlik przegral w II turze wyborow prezydenckich z Panem Burmistrzem Pawlem Okrasa, wiec chyba nie jest wlasciwa osoba, do ktorej nalezy kierowac skargi.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx