R e k l a m a

Wieluń: Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. 18 Stycznia

R e k l a m a

Do tragicznego zdarzenia doszło na ulicy 18 Stycznia w Wieluniu, na oznakowanym przejściu dla pieszych. 82-letni mężczyzna został potrącony przez samochód i zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Do wypadku doszło we wtorek, 1 lutego 2022 roku około godziny 17:15 na ulicy 18 Stycznia w Wieluniu przy skrzyżowaniu z ulicą Agrestową. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 36-letni kierowca volkswagena caddy na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 82-letniego mężczyznę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pieszy z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala, gdzie pomimo udzielonej mu pomocy medycznej zmarł po kilku godzinach. Badanie alkomatem 36-letniego kierowcy volkswagena wykazało, że był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wieluńscy śledczy – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Stróże prawa kolejny już raz apelują do mieszkańców o rozsądek oraz ostrożność na drodze i przypominają, że przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Człowiek niebojący się wyrażać swojej opinii
2 lat temu

A ja jestem tego zdania że wina stoi po stronie przepisów jakie weszły w życie ludzie teraz włażą na pasy przed samochodem jak “święte krowy” nie zatrzymując się “bo mam pierwszeństwo ” tym bardziej starsze osoby tak robią. Ten kto ma prawo jazdy i jedzi zawodowo po kraju ale nie tylko zawodowo, to widzi jak ludzie sami się proszą o śmierć na drodze ubierajac się na czarno. Co powoduje że kierowca widzi takiego owego pieszego w ostatniej chwili. Jeśli nie masz nic innego niż czarną kurtkę w garderobie to jest latarka lub takie coś jak odblaski ktore mogą uratować życie, nawet gdy kierowca prowadzi samochód z głową i rozsądkiem to w wyniku zderzenia z samochodem jadący z prędkością 50km/h to i tak jest duża siła uderzenia. Proszę poczytać na ten temat internecie a kierowców którzy tez myślą że są panami na drodze zrobic kurs bezpiecznej jazdy. Podobno mamy XXI wiek a mam wrażenie że człowieczeństwo głupieje. Jeśli kogoś uraziłem swoją opinią z góry przepraszam ale podobno mamy wolność słowa i prawo do wypowiedzi na dany temat. Pozdrawiam tych wszystkich myślący na drodze (chodnik to też droga)

Sprawiedliwa
2 lat temu

Tak, zmarł a pogotowie gdzie było? Ponoć 20 min jechało. Na wszystko są pieniądze tylko nie na życie człowieka. Może by kuźwa oświetlenie te przejścia takimi lampami solarnymi w dzień gromadzi energię w nocy oddaje. Ale burmistrz przecież gala się zajmował zamiast zdrowiem i życiem naszych mieszkańców

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx