R e k l a m a

Wieluńscy policjanci chcą, żeby dzieci bezpiecznie spędziły ferie

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci w ramach działań pod nazwą „bezpieczne ferie spotykają się z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas pogadanek mundurowi przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, związanych ze zbliżającym się zimowym wypoczynkiem.

W mijającym tygodniu zorganizowano takie spotkania z przedszkolakami oraz uczniami z Osjakowa. Podczas rozmów z najmłodszymi funkcjonariusze poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem w różnych sytuacjach dnia codziennego, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci przekazali najmłodszym wiedzę o tym, jak powinny wyglądać zabawy na śniegu, lodowisku oraz podczas innych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Mundurowi szczególnie podkreślali kwestie korzystania tylko z profesjonalnych lodowisk i przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, poruszono też temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą kontakty z nieznajomymi oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych.

Dzieci mogły sobie też przypomnieć, jak powinny się zachować, gdy staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać pomoc. Jak informuje policja, ważnym elementem spotkania była także rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach – szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

– Tego rodzaju spotkania będą kontynuowane przez cały okres poprzedzający ferie zimowe – zapowiada st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx