R e k l a m a

Dotacje pomp ciepła w 2022 roku

R e k l a m a

Przy projektowaniu wymarzonego domu, wiele osób skupia się na takich priorytetach jak wybór ogrzewania. Nic dziwnego, w końcu ma on zapewnić komfort, rozumiany jako optymalna temperatura we wnętrzu oraz mało wymagająca obsługa. Te oraz inne zalety zapewniają pompy ciepła.

Program Czyste Powietrze

Jeśli zakup pompy ciepła jest już ustalony, warto zainteresować się środkami z różnych programów, które pozwolą na częściowe sfinansowanie zakupu. Dotacje pompy ciepła są możliwe np. dzięki programowi Czyste Powietrze. Skierowany jest on do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Podstawowy poziom dofinansowania obejmuje osoby, których łączny dochód nie przekracza 100 000, niezależnie od tego, z ilu źródeł go pozyskują. Rozszerzony z kolei kierowany do gospodarstw domowych jednoosobowych, w których dochód na osobę nie przekracza 2189 złotych oraz do gospodarstw domowych wieloosobowych, w których miesięczny dochód przypadający na jednego mieszkańca nie przekracza 1546 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Składanie wniosku o dofinansowanie

Aby otrzymać dofinansowanie do pompy ciepła, pierwszym krokiem jest odpowiednie złożenie wniosku. Wnioski należy składać do wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (FOŚiGW) właściwego dla województwa, w którym planowane jest wykonanie inwestycji. Wszelkie formularze oraz wskazówki znaleźć można na stronie rządowej lub na stronie Funduszu. Po wypełnieniu wniosku i przygotowaniu załączników trzeba go wysłać w formie elektronicznej, natomiast kopię wydrukować i podpisać. Do tych dokumentów dołącza się załączniki i wysyła wszystko listownie do WFOŚiGW. Dla zainteresowanych osób istnieje możliwość wysłania wniosku jedynie w formie papierowej, ale tylko wtedy, gdy nie ma możliwości wysłania wniosku drogą elektroniczną. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx