R e k l a m a

Uczniowie już wkrótce wrócą do nauki stacjonarnej. Minister podał datę

R e k l a m a

Zapadła decyzja w sprawie wcześniejszego powrotu uczniów do szkół. Klasy V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej 21 lutego 2022.

Decyzję o powrocie uczniów do szkół ogłoszono podczas wspólnej konferencji prasowej ministra edukacji Przemysława Czarnka oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jeżeli popatrzymy na dotychczasowy przebieg epidemii, to zobaczymy, że za nami jest już apogeum piątej fali – wskazał Niedzielski. Jak dodał, tendencja spadkowa zakażeń jest tendencją stałą, a on sam jest w tej kwestii optymistą.

Jak poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek, wobec tych dobrych wiadomości podjęto decyzję, że 21 lutego nastąpi definitywny koniec nauki zdalnej. – Mam nadzieję, że w tym formacie będziemy uczyć się do końca roku szkolnego – dodał minister. Podkreślił też, że priorytetem dla rządu jest utrzymanie nauki stacjonarnej.

– Nie przewidujemy na ten moment żadnych perturbacji. Gdyby się zdarzyło, że pojawia się nowy wariant koronawirusa, nowa fala, to wtedy będziemy zawsze brali pod uwagę sytuację pandemiczną, z priorytetem nauki stacjonarnej – zastrzegł Przemysław Czarnek.

W środę w Polsce odnotowano 46.872 nowe przypadki zakażeń koronawirusem oraz 310 zgonów osób chorych na COVID-19. Liczba wykrytych nowych infekcji wirusem SARS-CoV-2 spadła tydzień do tygodnia o ponad 16 proc.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx