R e k l a m a
R e k l a m a

Wieluń: Chcą odwołania burmistrza Pawła Okrasy. Będzie referendum?

R e k l a m a

Grupa mieszkańców chce zorganizować referendum w sprawie odwołania burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. Oficjalne zawiadomienie złożyli w tej sprawie 8 lutego. Na czele inicjatywy stanął Stanisław Kokot, kolejarz – związkowiec.

Inicjatorzy referendum, wskazując powody podjęcia takiej decyzji, podnoszą m.in. zgodę burmistrza na zorganizowanie słynnej już gali MMA-VIP 4 oraz „zjazdu pedofili, którzy odsiedzieli wyrok”. To jednak nie wszystko. Zarzucają też Okrasie, że składał mieszkańcom „obietnice bez pokrycia”, m.in. w sprawie budowy basenu, hal sportowych, trasy średnicowej, nowych mieszkań, czy też pozyskiwania milionów złotych ze środków zewnętrznych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przez zaniedbania Pawła Okrasy i jego ludzi miasto traci możliwości rozwoju, w zamian buta, arogancja i wstyd! – grzmią inicjatorzy akcji w wydanej na tę okoliczność ulotce. Najważniejsze powody wystąpienia z inicjatywą referendum wymienili w poniższych punktach:

  • „podejmowanie decyzji przynoszących wstyd mieszkańcom i szkodzących dobremu wizerunkowi Wielunia, mozolnie budowanemu przez pokolenia,
  • arogancja i nie liczenie się z opinią publiczną, autokratyczny styl rządzenia,
  • nieumiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje,
  • nieefektywna i rozrzutna gospodarka finansowa,
  • narastające zadłużenie gminy,
  • brak jawności gospodarki finansowej gminy,
  • nadmierna wycinka drzew na terenie gminy,
  • realizacja interesów osób prywatnych kosztem mieszkańców i interesu gminy.”

Inicjatorami referendum w sprawie odwołania burmistrza są Stanisław Kokot, Aleksander Bartela, Barbara Ciężka, Paweł Hurylski, Mikołaj Mielczarek oraz Szczepan Olek. 8 lutego br. grupa złożyła oficjalne zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum do Komisarza Wyborczego w Sieradzu oraz do Urzędu Miejskiego w Wieluniu. Nie oznacza to jeszcze, że głosowanie w sprawie odwołania Okrasy się odbędzie. By do tego doprowadzić, inicjatorzy akcji muszą zebrać podpisy co najmniej 10 proc. mieszkańców gminy Wieluń uprawnionych do głosowania, czyli około 2,5 tysiąca osób.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
2 lat temu

Ogolnie lubie leworecznych ludzi. Mojej siostry syn jest leworreczny, jak Pan Burmistrz. Taka jest biblijna rada (za sw. Mateuszem): niech lewica nie wie, co czyni prawica. Tez doradzam departamentowi PR urzedu miasta gminy miejsko-wiejskiej Wielun, zeby uprali Panu Burmistrzowi maske, bo wyglada niekorzystnie.

Henryk Markoni
2 lat temu

Zly pomysl. Pan Burmistrz powinien trwac na urzedzie i przypominac wszystkim, ze jak sie kogos wybiera, to nalezy sie najpierw zastanowic, a jak sie nie idzie do wyborow, to pozniej mamy rybki, dobra kawe i pyszny obiad.

Aldi
2 lat temu

Brawo brawo organista baj baj haha nawet kochanka cie olała bidny człek haha w Konopnicy też cie mieszkańcy docenja niedojdo

Toldi
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Aldi

Niedojda to z ciebie dzbanie

Henryk Markoni
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Toldi

Nie wszyscy wiedza, ale Toadie ma na imie Toadwart, ksywe dostal od Ksiecia Ightorna, toad to po noworzymsku ‘ropucha’. Prosze uzywac poprawnego zapisu i unikac personalnych atakow. W razie duzego stresu mozna uzyc soku z gumijagod. Dzieje sie wystarczajaco duzo smiesznych rzeczy w gminie miejso-wiejskiej Wielun, nie musimy jeszcze dokladac.

Aldi
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Toldi

O obrońca organisty haha

Sprawiedliwa
2 lat temu

Wreszcie, mam nadzieję że już niedługo nie będzie zaśmiecać naszego urzędu. Jeszcze niech weźmie że soba sekretarza.

Henryk Markoni
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sprawiedliwa

Pani Sekretarz Magdalena Maria Majkowska nic tu nie zawinila. Jezeli mialbym zgadywac, to po prostu urzad miasta i gminy miejsko-wiejskiej w Wleluniu stara sie robic, co moze, zeby ten wesoly chaos opanowac. Pan Burmistrz powolal zastepce, co w gimnie liczacej ok. 30K mieszkancow moze wydawac sie lekko dziwne, lecz jezeli wezmiemy pod uwage wszystkie zaistniale ostatnio zdarzenia, wnioski nasuwaja sie same.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
8
0
Podziel się swoją opiniąx