R e k l a m a

Gmina Mokrsko: Przypadkowi świadkowie ujęli pijanego kierowcę mercedesa

R e k l a m a

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w gminie Mokrsko. Dzięki interwencji przypadkowych świadków udało się uniemożliwić dalszą jazdę 30-letniemu kierowcy mercedesa. Jak się okazało, mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu.

Zgłoszenie w sprawie ujęcia nietrzeźwego kierowcy przez przypadkowych świadków wpłynęło do wieluńskich policjantów 14 lutego 2022 roku. Do zdarzenia doszło w miejscowości Krzyworzeka w gminie Mokrsko. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy wieluńskiej drogówki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wynikało z relacji świadków zdarzenia, jadący przed nimi kierowca mercedesa miał poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy. Świadkowie podejrzewali, że może on być pod wpływem alkoholu, wobec czego pojechali za nim i chcieli w dogodnej chwili spróbować skłonić kierowcę do zatrzymania się.

– Kierujący mercedesem, widząc ich zainteresowanie, nie chciał się zatrzymać. Wręcz przeciwnie, przyspieszył i w pewnym momencie na łuku drogi uderzył w krawężnik, w wyniku czego uszkodził w aucie opony. Ta sytuacja zmusiła go do zatrzymania pojazdu – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Gdy tylko świadkowie podeszli do kierowcy, wyczuli od niego woń alkoholu. Wówczas natychmiast wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę i wezwali policję. Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości 30-letniego kierowcy mercedesa.

– Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna musi się teraz liczyć, że za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna – przekazuje Katarzyna Grela. Jak dodaje, wieluńscy policjanci składają podziękowania czujnym kierowcom za obywatelską i godną naśladowania postawę.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx