R e k l a m a

Gwałtowna wichura w naszym regionie. 51 tys. osób bez prądu w województwie łódzkim

R e k l a m a

Blisko 1345 razy interweniowali strażacy w województwie łódzkim, usuwając skutki gwałtownej wichury, która przetoczyła się nad naszym regionem. Ponad 300 budynków w województwie jest uszkodzonych.

Straż pożarna oraz służby energetyczne zabezpieczają m.in. uszkodzone dachy budynków. Na ten moment (17 lutego) w województwie łódzkim 51 tys. gospodarstw domowych pozostaje bez prądu. Trwa też usuwanie z dróg publicznych konarów i przewróconych drzew. 

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W wyniku wichury najbardziej ucierpieli mieszkańcy powiatów: sieradzkiego, kutnowskiego, łowickiego, poddębickiego, i piotrkowskiego. W stałym kontakcie z władzami samorządowymi najbardziej poszkodowanych miast i regionów jest wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wiatr był miejscami na tyle silny, że doszło nawet do zerwania dachów z bloków mieszkalnych. Najtrudniejsza sytuacja miała miejsce w powiecie piotrkowskim, gdzie wiatr zepchnął samochody ciężarowe do rowów. Do takich wydarzeń doszło na drodze ekspresowej S8 oraz autostradzie A1 i A2. W zdarzeniu na A1 wiatr przewrócił dwa pojazdy ciężarowe, na skutek czego dwaj kierowcy zostali ranni i przetransportowani do szpitali w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim.

W powiecie wieluńskim tylko w czwartek, 17 lutego, strażacy interweniowali ponad 80 razy w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Mocno ucierpieli m.in. mieszkańcy gminy Czarnożyły, gdzie wiatr uszkodził kilkanaście dachów.

Silny wiatr będzie się utrzymywał jeszcze do niedzieli. Służby apelują o szczególną ostrożność, zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez podmuchy wiatru, tworząc zagrożenie dla innych ludzi oraz pozostanie w domach.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx