R e k l a m a

Wkrótce zniesienie większości obostrzeń związanych z COVID-19

R e k l a m a

Znaczna część obostrzeń związanych z COVID-19 ma zostać w najbliższym czasie zniesiona – taką informację podali dzisiaj premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Od 1 marca zniesiemy większość restrykcji o charakterze gospodarczym. Decyzja, którą komunikujemy jest oparta na wnikliwej analizie trendów epidemicznych i sytuacji w szpitalach – poinformował Adam Niedzielski.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak powiedział Mateusz Morawiecki, pozostawione zostaną tylko te obostrzenia, „które są najbardziej konieczne”. Chodzi tutaj o obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, a także izolację i kwarantannę dla współdomownika oraz kwarantannę przyjazdową, obowiązującą osoby bez ważnego UCC.

– Nadal będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach, tam gdzie rzeczywiście dystans między ludźmi jest bliski z oczywistych względów – mówił szef rządu.

Premier zapowiedział również przywrócenie „normalnej pracy urzędów”, w których dotychczas obowiązywała praca zdalna. Zmiany mają objąć też kwestię izolacji w przypadku zakażenia. – Utrzymujemy izolację i kwarantannę dla domowników, ale w skróconym czasie i będziemy obserwowali to, co dzieje się w innych krajach, aby jak najmniejsza dolegliwość obostrzeń pozwoliła nam szybko wrócić do normalności – przekonywał premier podczas dzisiejszej konferencji.

Mateusz Morawiecki wciąż zachęcał do szczepienia się przeciwko COVID-19. – Pandemia też pokazała, czym są szczepienia i jak bardzo mocno chronią, przede wszystkim przed zgonem. Podkreślamy, żeby się szczepić, żeby szczepienia były tarczą, która pozwoli nam do końca zwalczyć epidemię – wskazywał szef rządu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx