R e k l a m a

Wojna na Ukrainie. Urząd Miejski w Wieluniu prowadzi bazę wolnych miejsc dla uchodźców

R e k l a m a

Urząd Miejski w Wieluniu poinformował dziś, że prowadzi bazę wolnych miejsc dla osób, które mogą uciekać z Ukrainy przed wojną. Otwarte działania zbrojne na terytorium naszego sąsiada rozpoczęły się w nocy z 23 na 24 lutego.

– Drodzy mieszkańcy! Dziś jesteśmy świadkami historycznych wydarzeń. O wczesnych godzinach porannych Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. To bardzo smutny i dramatyczny czas. Dlatego w tych trudnych chwilach łączymy się z naszymi rodakami i przyjaciółmi na Ukrainie – napisała w mediach społecznościowych Joanna Skotnicka-Fiuk, zastępca burmistrza Wielunia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak poinformowała Skotnicka-Fiuk, mieszkańcy gminy Wieluń już od samego rana zgłaszają do magistratu wolne przestrzenie mieszkalne dla osób z Ukrainy, które mogą potrzebować schronienia. – Gmina deklaruje prowadzenie bazy takich zgłoszeń, takich wolnych miejsc. Jeśli posiadają Państwo miejsca, które możecie udostępnić jako schronienie proszę o zgłoszenie do Urzędu Miejskiego – zaapelowała zastępca burmistrza.

– Jako mieszkańcy Ziemi Wieluńskiej, którzy doświadczyli boleśnie pierwszych ataków II wojny światowej, rozumiemy i łączymy się z mieszkańcami Ukrainy. Bardzo dziękuję za już okazane serce! – podsumowała Joanna Skotnicka-Fiuk.

Gotowość do przyjęcia uchodźców z Ukrainy zadeklarował również wicestarosta wieluński, Krzysztof Dziuba. – Smutny dzień w historii świata, łączymy się w tych trudnych chwilach z naszymi rodakami i przyjaciółmi na Ukrainie. Powiat wieluński jest gotowy na przyjęcie osób opuszczających Ukrainę. Ziemia Wieluńska doświadczona boleśnie pierwszymi chwilami II wojny światowej jest z Ukrainą – napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Dziuba.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx