R e k l a m a

Marszałek: Wszystkie szpitale wojewódzkie są do dyspozycji uchodźców z Ukrainy

R e k l a m a

– Wszystkie szpitale wojewódzkie są do dyspozycji uchodźców z Ukrainy – zapowiedział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podczas briefingu zorganizowanego przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w sobotnie popołudnie.

To odpowiedź na potrzeby, jakie zrodziły się w związku z sytuacją na Ukrainie. Były one omawiane podczas sobotniego spotkania przedstawicieli rządu z wojewodami, marszałkami województw i samorządowcami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Uchodźcom, którzy po 24 lutego przyjechali lub przyjadą do naszego województwa i którzy będą tego potrzebowali, zapewnimy opiekę zdrowotną w naszych szpitalach, a system rozliczeń będzie bezpieczny dla naszych jednostek – mówił Grzegorz Schreiber.

Z kolei w odpowiedzi na apel ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka o to, by ograniczyć wszelkie bariery komunikacyjne dla uchodźców, żeby mogli bezpiecznie i bez problemów przemieszczać się po naszym kraju, bezpłatne dla nich będą przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Marszałek poinformował także, że wspólnie z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim ustalili, że  Łódzki Dom Kultury, czyli jednostka Samorządu Województwa Łódzkiego, będzie miejscem tymczasowego pobytu dla osób, które przyjadą do naszego województwa z Ukrainy.

– Chcemy żeby natychmiast gdy do nas trafią, mieli gdzie się podziać, mieli gdzie wypić herbatę lub kawę i w spokoju poczekać na miejsce wskazane przez służby wojewody – mówił marszałek

Jak dodał, aby ułatwić działania wszystkim osobom, organizacjom i instytucjom zaangażowanym w zbieranie najpotrzebniejszych rzeczy dla ofiar wojny w Ukrainie, Łódzki Dom Kultury będzie miejscem zbiórki darów. Będzie tu mogła trafiać wszelka pomoc, a następnie stąd będzie przewożona do granicy lub na terytorium Ukrainy.

– Wspólnie z wojewodą łódzkim udostępnimy możliwość organizowania przewozów tego, co uda nam się zebrać. Dary będą trafiać po pierwsze na granicę, gdzie ustawiają się długie kolejki osób potrzebujących leków, żywności, ciepłej odzieży, śpiworów. Będą także włączane do konwojów, które rząd planuje organizować w głąb Ukrainy – tłumaczył Grzegorz Schreiber.

Marszałek przekazał też apel przedstawicieli rządu o to, aby samodzielnie nie organizować konwojów na Ukrainę, tylko poczekać na akcje humanitarne koordynowane przez rząd.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx