R e k l a m a

Spektakularne ćwiczenia amerykańskich wojsk nad naszym regionem. Na zdjęciach m.in. Konopnica

R e k l a m a

W związku z zaostrzającą się sytuacją na Ukrainie do Polski przybywają amerykańscy żołnierze oraz sprzęt. Departament Obrony USA opublikował zdjęcie z tankowania myśliwca F-35 w powietrzu nad naszym regionem, konkretnie w pobliżu Konopnicy.

– F-35 Lightning II przydzielony do 34. Eskadry Myśliwskiej otrzymuje paliwo z KC-10 Extender nad Polską. Samolot został wysłany, by wspierać sojuszników NATO – napisał na Twitterze Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Amerykanie dołączyli do wpisu zdjęcie, na którym w tle widać nasz region. Idealnie widoczna jest m.in. miejscowość Konopnica oraz przepływająca przez nią rzeka Warta. Na dalszym planie widać natomiast drogę ekspresową S8, a za nią – Złoczew.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

F-35 Lighting II to obecnie jeden z najnowocześniejszych myśliwców na świecie. Wielozadaniowy samolot piątej generacji został zaprojektowany oraz wyprodukowany przez amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin. Myśliwiec może poruszać się z prędkością 1,6 Ma, czyli niemal 2000 km/h.

Prezydent spotkał się w Łasku z Sekretarzem Generalnym NATO

Zaangażowanie NATO w Polsce i naszym regionie to zresztą nie tylko spektakularne ćwiczenia i nowoczesny sprzęt. Dziś w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

– Sojusz musi utrzymać jedność, razem musimy stać przy Ukrainie – podkreślał prezydent RP. Jak dodał, podczas spotkania omówiono bieżącą sytuację bezpieczeństwa i kroki, jakie są potrzebne na przyszłość, żeby wzmocnić wschodnią flankę sojuszu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx