R e k l a m a

Dramatyczne sceny w powiecie wieluńskim. 25-latek chciał skoczyć z mostu

R e k l a m a

25-latek chciał skoczyć z mostu w miejscowości Konopnica w powiecie wieluńskim. Uratowano jego życie dzięki szybkim wspólnym działaniom strażaków ochotników i policjantów z komisariatu w Osjakowie. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

W środę, 2 marca 2022 roku, około godziny 7:30 do wieluńskiej komendy dotarło zgłoszenie o próbie samobójczej mężczyzny, który chciał skoczyć z mostu w miejscowości Konopnica. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Osjakowie w składzie sierż. sztab. Tomasz Kubiak i sierż. sztab. Justyna Krawczyk zastali tam już strażaków ochotników z Konopnicy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dwóch druhów klęczało przy barierce mostu i trzymali za ręce zwisającego mężczyznę. Liczyła się tutaj każda minuta. Policjanci udzielili im pomocy. Jeden z mundurowych przeszedł za balustradę mostu i wspólnymi siłami wciągnęli mężczyznę zza barierki – relacjonuje dramatyczne wydarzenia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Uratowany 25-latek został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów. Dzięki szybkiej interwencji strażaków ochotników oraz policjantów udało się uniknąć do tragedii.

– Pamiętajmy, że nie należy wstydzić się proszenia o pomoc, kiedy jej potrzebujemy. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej jest nawiązać kontakt ze specjalistami. Są osoby, które pomogą nam całkowicie bezpłatnie i anonimowo – przypomina st. asp. Katarzyna Grela.

Gdzie szukać pomocy?

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx