R e k l a m a

Terytorialsi z województwa łódzkiego wspierają relokację uchodźców z Ukrainy

R e k l a m a

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej będą wspierać funkcjonowanie punktów informacyjnych i recepcyjnych, powstałych na potrzeby przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

Grupy Wsparcia Relokacji Uchodźców powstają w 9ŁBOT w celu wsparcia administracji państwowej i samorządowej. W skład takiej grupy wejdą w pierwszej kolejności żołnierze ze znajomością języka ukraińskiego, rosyjskiego, kobiety z kwalifikacjami pierwszej pomocy oraz psychologowie. Grupy wsparcia rozpoczną działanie na wniosek wojewody łódzkiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje Małgorzata Glińska z 9ŁBOT, terytorialsi będą wspierać cały system przyjęcia uchodźców – w większości matek z dziećmi – rodzin i bliskich żołnierzy walczących o niepodległość Ukrainy. Żołnierze 9ŁBOT pozostają w 12-godzinnej gotowości do stawiennictwa.

– Do najważniejszych w tej chwili zadań łódzkich terytorialsów należy wsparcie Straży Granicznej w ochronie granicy oraz wsparcie administracji państwowej i samorządowej w organizacji pracy punktów przyjęcia uchodźców – wyjaśnia Małgorzata Glińska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx